ru ua

Боєць АТО розповіла про байдужу реакцію українців

Боєць АТО розповіла про байдужу реакцію українців Фото: Олена Білозерська (facebook.com/bilozerska)

Білозерська вважає, що таке ставлення до війни – вже у менталітеті народу

Українці звикли до війни і ставляться до неї, як до звичайної, звичної, побутової ситуації, тому нейтрально реагують на бійців АТО. Про це у своєму блозі у Facebook пише відома журналістка і воїн Олена Білозерська.

"Їду по Києву в таксі. Вдягнена у цивільне, сильно кашляю, вигляд маю гранично негероїчний. Таксист дає чемні поради, як лікувати бронхіт, розповідає, як вилікувався сам і як його теща. В процесі розмови пробалакуюсь, що щойно з АТО. Оскільки думка людська працює значно швидше, ніж язик, встигаю передбачити три можливі реакції таксиста. Перша - недовіра ("Ви-и? На фронті? І що ви там робите?"). Друга - захоплення і вдячність, типові для киян по відношенню до фронтовиків, особливо жінок. Третя реакція - ватна (адже звідки мені знати, що він не ватник? - "Мы вас туда не посылали" і далі по тексту)", - розповідає вона.

Білозерська зазначила, що не змогла вгадати, за яким сценарієм повернеться розмова із таксистом. І процитувала його слова.

"А, ну тогда понятно, откуда у вас бронхит. Там же окопы, блиндажи сырые. Вам надо взять отпуск и хорошенько подлечиться", - переповідає вона.

Воїна вразила сам тон, з яким говорив до неї чоловік.

"Інтонації, сама відповідь - точнісінько такі самі, як якби я розповіла, що кілька днів тому довго чекала автобус під сильним дощем. Або вийшла взимку у мороз без шапки. "А, тоді зрозуміло, чому ви захворіли". Тобто - ставлення до війни, абсолютно форс-мажорної ситуації, як до звичайної, звичної, побутової. Хто ходить у мороз без шапки - може застудитися. Хто живе по сирих бліндажах – аналогічно", - пише Білозерська.

Боєць АТО каже, що люди звикли до війни і вважає це скоріше позитивним моментом.

"Звикли люди, звикли за три роки, що у нас війна. Сюр, ні? Я не знаю, як ставитись до цих змін у нашому менталітеті. Думаю, це скоріше добре, ніж погано, бо до чого звикли - того перестають боятися", - вважає Білозерська.

Боєць АТО розповіла про байдужу реакцію українців

Скріншот поста акаунта https://www.facebook.com/bilozerska

До речі, у столиці Венесуели дивляться фільм про Євромайдан.