ua en ru

"Болю всупереч": лікар розповіла про вагітність волонтера Яни Зінкевич

"Болю всупереч": лікар розповіла про вагітність волонтера Яни Зінкевич Фото: Яна Зінкевич після аварії в грудні 2015 року (dniprograd.org)

Відомий волонтер продовжила допомагати військовим в госпіталях, не звертаючи увагу на свій стан

Відомий волонтер, засновник підрозділу "Госпітальєри" у складі українського Добровольчого корпусу "Правого сектора" Яна Зінкевич продовжувала допомагати військовим навіть під час вагітності. Про це в інтерв'ю Фактам розповіла заступник головного лікаря з акушерсько-гінекологічної допомоги Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Ніна Рубан.

"Зізнатися, вагітність була не з легких — перехвилювалися і я, і майбутня мама. У Яни постійно присутній больовий синдром. Незважаючи на свій стан, ускладнений вагітністю, вона майже безперервно займалася роботою. Шукала спонсорів для закупівлі ліків, допомагала пораненим бійцям, відвідувала... морги. Я просила її припинити роботу, хоч би в морг не занадто часто ходити. Вона відповіла, мовляв, як вийде", - згадала лікар.

За її словами, справи "Госпітальєрів" волонтер завжди ставила вище особистих турбот і проблем. Щоб не нашкодити дитині, Яна навіть припинила вправи по відновленню ходьби і перестала приймати ліки сильної дії.

Проте, незважаючи на біль, хвилювання і завантаженість, новонароджена дочка волонтера і її коханого чоловіка Максима Корабльова Богданка з'явилася на світ спокійною і серйозною.

"Богдана народилася дуже красивою, з довгим в'юнким волоссям. Малятко більше схожа на мене. Вона спокійна, багато спить, добре їсть, не вередує. Взагалі, дівчинка дуже серйозна. Напевно, піде по стопах мами — вивчитися на медика і буде рятувати людей", - розповів молодий батько.

У грудні 2015 року Яна потрапила в атомобільную аварію, перенісши важку політравму. Первісток волонтера з'явилася на світ 31 жовтня, а вже 1 листопада Яна показала свою новонароджену дочку.