Будуть позбавляти ліцензії: які зміни приготували українцям
У цивілізованому світі всюди лікаря можуть позбавити ліцензії за неправомірні дії, нагадує заступник міністра охорони здоров'я
Медреформа в Україні триває. У 2019 році в Україні введуть індивідуальне ліцензування лікарів. Про це у інтерв’ю виданню Сегодня заявив заступник міністра Павло Ковтонюк.
Зараз вже є проект концепції індивідуального ліцензування. Мета – за поточний рік розробити і подати на ухвалення до Верховної Ради законопроект про ліцензування. Тоді лікар буде нести професійну відповідальність за свої дії, пояснив він.
"Сьогодні система зовсім інша, вона недосконала – господарську відповідальність несе головний лікар, бо він має ліцензію на господарську діяльність", - сказав Ковтонюк.
За його словами, за все, що зараз відбувається між господарським правом і Кримінальним кодексом, ніхто і ніяку відповідальність не несе.
"Тому в цивілізованих країнах індивідуальна відповідальність лікаря – професійна, за помилку і системні порушення можна втратити ліцензію", - пояснив він у інтерв’ю виданню.
Фото: Заступник міністра Павло Ковтонюк (РБК-Україна)
Також він нагадав про те, що часом лікарі відправляють людей на обстеження, які їм не потрібні. Також призначають немало ліків із недоведеною ефективністю, так званих "фуфломіцинів". Але такі практики поступово викорінюються, каже він.
"Якщо лікаря так вчили в університеті, а потім він так двадцять років років практикував, то йому важко за один день перестати направляти на флюорографію. Але з часом всі перейдуть на сучасніші стандарти", - сказав Павло Ковтонюк.
За його словами, МОЗ зі свого боку вводить щоб лікарі користувалися сучаснішими практиками.
"Проте якщо лікар зробить направлення на рентген легень без показань, ця послуга не буде оплачена НСЗУ", - пояснив він.
Нагадаємо, раніше в Україні заборонили популярні ліки.
Крім того, у МОЗ розповіли, як будуть запроваджувати електроні рецепти і електронні медичні картки, які прийдуть на заміну паперовим.