ua en ru

Чорна п'ятниця 2017: коли відбудеться головний розпродаж року

Чорна п'ятниця 2017: коли відбудеться головний розпродаж року Фото: Черная пятница (pixabay.com/Maiconfz)

Чорна п'ятниця 2017 (Black friday) - день грандіозних знижок і тотальних розпродажів пройде в усьому світі наприкінці листопада

Коли відбудеться Чорна п'ятниця 2017, та чому день, коли вітрини магазинів зазивають покупців яскравими рекламними плакатами, називають "чорним" - в матеріалі Styler.

Чорна п'ятниця: коли магазини запропонують найбільші знижки в році

Справжнє свято для шопоголіків з кожним роком набирає популярність у всьому світі, але вперше його почали проводити в США. Чорна п'ятниця проходить відразу після улюбленого свята американців, Дня Подяки, яке щорічно відзначається в четвертий четвер листопада.

День грандіозних знижок може потрапляти на період з 23-го по 30 листопада, та в цьому році Чорна п'ятниця 2017 пройде 24 листопада.

Деякі магазини і торгові центри відкриваються опівночі. Навіть у такий пізній час біля кас вишиковується натовп людей, котрі жертвують своїм сном заради вдалих покупок.

Чорна п'ятниця 2017 - 24 листопадаФото: Чорна п'ятниця 2017 - 24 листопада (pixabay.com/StockSnap)

Історія Чорної п'ятниці

Коли в американців виникла ідея проводити особливий день розпродажів у магазинах достеменно невідомо. Перші згадки про цю традицію з'явилися наприкінці ХІХ ст., але масовою вона стала ще через половину століття. З 50-х років минулого століття магазини США з п'ятниці після Дня Подяки починали Різдвяний сезон ярмарків і знижок.

Існує кілька версій, чому день розпродажів назвали чорним. За однією з них, назва пов'язана з чорним кольором чорнила, яким в бухгалтерських книгах відзначали прибуток. Інша версія родом з Філадельфії і є більш поширеною. У цьому штаті п'ятницю після сімейного свята Дня подяки стали називати чорною через масштабні затори на дорогах. Зараз термін "Чорна п'ятниця" має тільки комерційне значення і поширений у всьому світі.

Щорічно в кінці листопада мільйони покупців штурмують магазини в надії придбати найрізноманітніші товари за вигідною ціною. Так, в 2014 році в США покупки в осінній період розпродажів зробили 233 млн.осіб. В середньому знижки в Чорну п'ятницю становлять від 50% до 90%.

Відео: в магазинах на Чорну п'ятницю (YouTube / animalnewyork)

В Америці традиції Чорної п'ятниці найбільш яскраві. Магазини відкриваються рано вранці або навіть вночі, найбільший вибір товарів і акційних пропозицій чекає саме на перших покупців. Люди займають черги, а деякі шопоголіки для зручності очікування беруть з собою складні стільці або навіть ставлять намети біля магазинів.

Також відомо безліч випадків отримання травм в чергах. Одна з жінок-покупців магазину мережі Walmart для усунення "конкурентів" використовувала перцевий балончик. В результаті її дій постраждало близько 20 осіб.

Чорна п'ятниця 2017 пройде і в Україні. Торгові центри, бутіки, інтернет-магазини вже анонсували розпродажі і привабливі знижки на 24 листопада.