ru ua

Чернігівський фотограф створила проект про переселенок з Криму та Донбасу

Чернігівський фотограф створила проект про переселенок з Криму та Донбасу Фото: Жінка-переселенка (gazeta.ua © Марія Петренко)

Знімки були представлені на виставці у Верховній Раді

Фотограф Марія Петренко з Чернігова створила проект "Відірваний листок" про переселенок з Донбасу та Криму, які були змушені виїхати з рідного дому через війну та окупації півострова РФ. Про це повідомляє Gazeta.ua.

altФото: Переселенки (gazeta.ua © Марія Петренко)

"У Чернігові філія міжнародного клубу Soroptimist. Там на благодійній основі проводять зустрічі, тренінги, психологічні консультації та різні майстер-класи для жінок-переселенок. Збираються досить цікаві люди. Я з ними спілкувалася і вирішила зробити фотопортрети. Перш за все, щоб розвіяти стереотип, що переселенці - це чи не сепаратисти. Показати, що вони пережили колосальний стрес через ситуацію, в якій немає їхньої провини. Це могло статися з кожним із нас. Але ми живемо в безпечних місцях і не думаємо про це. Під час спілкування жінки розповідали свої історії. Я, в свою чергу, спробувала передати ці розповіді, емоції на фотографіях", - розповіла Марія Петренко.

Кращі знімки були представлені на фотовиставці у Верховній Раді і близько 20 фотографій увійшли в книгу-альбом.

altФото: Учасниця фотопроекту (gazeta.ua © Марія Петренко)

"Ті, хто увійшов у проект - звичайні люди, які долають життєві труднощі, у кожного з них своя надзвичайна історія, шлях мужності, стійкості, любові до своєї держави. Одна з жінок-учасниць Антоніна Агеєва, в Луганську керувала службою порятунку знедолених "Ноїв ковчег". Зараз вона надає допомогу іншим переселенцям, як голова благодійної організації "Теплий дощ". До неї можна зателефонувати і задати будь-які питання, з якими переселенці часто не знають до кого звернутися. Наприклад, де знайти житло", - поділилася фотограф.

Марія Петренко зазначила, що учасники фотовиставки – це "лише частина айсберга", адже таких людей набагато більше.

altФото: Переселенка знялася для фотопроекту (gazeta.ua © Марія Петренко)

"Деякі знаходяться у великій психологічній ямі, не мають можливостей звикнути до нового життя. Деякі тижнями не виходив з дому, не можуть вирватися з депресивного полону, в який їх загнали обставини. Ці люди знаходиться за межею нашого бачення, наче невидимки. Одне із завдань цього проекту - привернути до них увагу суспільства, народних депутатів і влади. Спонукати їх вирішувати проблеми, з якими стикаються вимушені переселенці зі сходу України та Криму", - додала фотограф.

altaltaltaltaltalt

Фото: Переселенки склали участь у фотопреокте (gazeta.ua © Марія Петренко)

До речі, стало відомо, скільки переселенців не повернеться на Донбас.