ua en ru

У Чернівцях націоналісти пікетували румунський культурний центр через "почесного представника Путіна"

У Чернівцях націоналісти пікетували румунський культурний центр через "почесного представника Путіна" Фото: Мітинг під стінами румунського культурного центру в Чернівцах (nationalcorps.org)

Представники націоналістичних організацій відреагували на нещодавній протест представника румунської громади Васіля Теріцану відносно змін у системі освіти

У Чернівцях біля будівлі культурного центру румунської громади відбувся мітинг, організований представниками кількох націоналістичних організацій міста.

Про це повідомляє видання "Молодий буковинець".

Під час акції учасники заявили, що знайшли "почесного представника Путіна на Буковині" - діяча румунської громади Васіля Теріцану. Від імени ФСБ активісти подякували йому "за співпрацю". У Чернівцях націоналісти пікетували румунський культурний центр через "почесного представника Путіна"

Фото: Акція протесту під стінами культурного центру румунської громади у Чернівцях (molbuk.ua)

Крім цього, організатори звинуватили Теріцану в проведенні антиукраїнських заходів, зокрема, нещодавнього протесту під стінами обласної адміністрації. Тоді Теріцану та його однодумці заявили про обмеження прав румунської громади на отримання освіти рідною їм мовою.У Чернівцях націоналісти пікетували румунський культурний центр через "почесного представника Путіна"

Фото: Акція протесту під стінами культурного центру румунської громади у Чернівцях (molbuk.ua)У Чернівцях націоналісти пікетували румунський культурний центр через "почесного представника Путіна"

Фото: Акція протесту під стінами культурного центру румунської громади у Чернівцях (molbuk.ua)

При цьому активісти відзначили, що інші мешканці області румунської національності не підтримують антиукраїнські настрої Теріцану.

До речі, раніше міністр освіти Лілія Гриневич заспокоїла представників інших національностей, які проживають в Україні - школи з мовою викладання нацменьшинств закривати не будуть.

Раніше закон про освіту викликав хвилю обговорень в багатьох країнах Європи. Серйозними стали звинувачення Угорщини. В деяких містах навіть пройшли мітинги, на яких люди вимагали не утискати їх права.

Ризик появи нового мовного конфлікту вже з Румунією існує вже близько двох років. Після окупації Донецької та Луганської областей, екс-президент Румунії Траян Басеску заговорив про повернення кількох регіонів України до складу Румуніх. Однак, ця заява так і залишилась словами.