ru ua

Чиновників КМДА звинуватили в плагіаті

Чиновників КМДА звинуватили в плагіаті Фто: Чиновників КМДА звинуватили в плагіаті (Колаж РБК-Україна)

Управління туризму вкрало ідею у київських художників

Чиновників Київської міської адміністрації звинуватили в тому, що вони вкрали у художника ідею книжки-розмальовки про Київ. Про це стало відомо з публікації співзасновника креативного бюро D`Jema Маші Курочкіної в соціальній мережі Facebook.

"У 2016 році ми з Jane Yemsha зробили собі і улюбленому місту подарунок - випустили веселу і душевну розмальовку "Київ". Намалювала її чудова Оксана Карпова. В процесі роботи ми багато сперечалися і думали над кожною локацією і кожним символом. Переробляли, викидали, додавали. Перемальовували кілька разів, додаючи унікальні деталі і характерні фішки. Але в результаті у нас вийшло показати НАШЕ місто. Ми випустили першу книгу-розмальовку про прекрасний Київ. З гарною обкладинкою, на якісному папері. Про це багато писали ЗМІ, знімали сюжети. Розмальовку і сьогодні можна придбати в книжкових магазинах або замовити через інтернет (Jema). Багато хто з вас взяли не один примірник для себе і на подарунки друзям", - розповіла Курочкіна і додала, що вони пропонували співпрацю і зверталися до КМДА з пропозицією надрукувати книжку.

"В надії на співпрацю, ми стукали в різні двері, в тому числі і двері Київської міської адміністрації. "Круто", - говорили нам і прикидалися діяльними. А нещодавно мені прислали іншу розмальовку “Київ". Те, що мені прислали, підозріло змахує на нашу книжку. Тільки знівечену, як відображення в кривому дзеркалі. Абсолютно той же набір пам'яток і символів. Той же стиль малюнка. Та сама білінгва. Тільки виконано всі недбало, брудно, без душі", - написала художниця.

Чиновників КМДА звинуватили в плагіатіЧиновників КМДА звинуватили в плагіатіЧиновників КМДА звинуватили в плагіатіЧиновників КМДА звинуватили в плагіаті

Фото: Книжка-розмальовка про Київ (facebook.com/masha.kurochkina)

За словами Курочкіної, злегка змінену розмальовку подарували в КМДА, а на обкладинці зазначено, що підробка надрукована в ДНВП "Картографія".

Художниця зазначила, що на сайті "Картографії" такий продукт не згадується і обурюється тим, що чиновники, по суті, вкрали ідею розмальовки.

"Я реально не розумію, як таке могло статися. У мене не вкладається в голові сенс махінації. Навіщо робити потворну копію, якщо ми з відкритим серцем пропонували наш продукт? Невже вкрасти було настільки вигідніше? І скільки таких же ошуканих, як ми? Я думала, що наш маленький стартап принесе користь улюбленому місту. На пам'ять про Київі люди будуть забирати з собою щось красиве і душевне. А в підсумку виходить, що на офіційному рівні у Києва тепер ось таке потворне "обличчя", - написала Курочкіна.

Чиновників КМДА звинуватили в плагіатіЧиновників КМДА звинуватили в плагіатіЧиновників КМДА звинуватили в плагіаті

Скріншот поста (facebook.com/masha.kurochkina)

У коментарях користувачі повідомили, що за цю дивну історію несе відповідальність Управління туризму і промоцій КМДА, який входить до складу Департаменту економіки та інвестицій КМДА.

До речі, голлівудську зірку звинуватили в плагіаті і подали в суд.