ua en ru

ЧС 2018: родичі загиблих у катастрофі MH17 написали лист громадянам Росії

ЧС 2018: родичі загиблих у катастрофі MH17 написали лист громадянам Росії Фото: twitter.com/tsargradtv

Сім'ї жертв висловилися щодо проведення Чемпіоната світу 2018 в РФ

Члени сімей загиблих під час авіакатастрофи рейсу MH17 написали відкритий лист громадянам Росії напередодні Чемпіонату світу з футболу 2018 року. Своє звернення вони передали російському опозиційному виданню "Новая газета".

Лист з підписами родичів жертв катастрофи до редакції видання надіслав батько загиблого у авіакатастрофі 25-річного Джека О'Брайена - Джон О'Брайен.

"Написати листа нас підштовхнув той факт, що Чемпіонат світу з футболу пройде в Росії, а відкривати його будуть лідери, яких ми вважаємо відповідальними за загибель наших близьких", — пояснив О'Брайен.

Він розповів, що його син Джек грав в футбол з семи років.

"Гра ця була його найбільшою пристрастю. І тепер я спантеличений тим, що Чемпіонат проходить тут, а Джека вже немає", — написав він.

Лист підписали члени сімей ще шістьох загиблих у катастрофі MH17, наймолодшій з них було 17 років.

"Минуло вже майже чотири роки з того моменту, як були зруйновані життя наших сімей, але ми все ще намагаємося усвідомити, що ж сталося. Наші рідні були вбиті у війні, в якій вони навіть не брали участі, в війні, до якої вони не мали ніякого відношення", — написали у листі.

Родичі загиблих відзначили, що "їм потрібен час, щоб ставлення (до росіян — ред.) хоч якось змінилося".

"Як і у тих, хто пережив вбивство близьких, у нас виникає спокуса відповісти ненавистю. Але ми повинні відокремлювати простих росіян від відповідальних осіб - тієї системи управління, яка привела до атаки на MH17", — сказано у зверненні.

Автори листа засуджують повідомлення про розслідування MH17, які надходили від російських державних ЗМІ за увесь час після аварії.

"У перші місяці наші сім'ї були спантеличені численними, часто суперечливими версіями, які виходять із Росії, про те, що ж сталося з літаком", — написали родичі жертв.

Сім'ї загиблих закликали владу РФ співпрацювати з Міжнародною слідчою групою (JIT), яка займається розслідуванням катастрофи MH17.

"Ми знову закликаємо російський уряд повною мірою співпрацювати з міжнародним розслідуванням по MH17. Це не поверне наші сім'ї, але ж має значення правда, правда існує, і ми хочемо, щоб особи, відповідальні за загибель MH17, були встановлені і притягнуті до відповідальності", — написали у листі.

"Нехай цей Чемпіонат світу пройде в дусі добра. Ми сподіваємося, що він обернеться успіхом, від якого прості росіяни зможуть отримати задоволення і відчути гордість. Але ми не можемо заперечувати, що з нашої точки зору, над цією подією залишається тінь. Нам боляче усвідомлювати похмуру іронію в тому, що російські лідери, які будуть вітати світ з відкритими обіймами, - це ті, хто головним чином винен у руйнуванні нашого світу. Що це ті ж самі лідери, які наполегливо прагнули приховати правду, які ухилялися від відповідальності з того самого жахливого дня в липні 2014 року", — підсумували автори листа.

Нагадаємо, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі загинули.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини авіакатастрофи, 13 жовтня 2015 року доповіла, що літак збили ракетою класу "земля — повітря", випущеною із ЗРК "Бук".

Пізніше група незалежних розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Сергій Дубинський. Сам Дубінський заперечив свою причетність до трагедії.

Раніше повідомлялося, що в Гаазі буде представлений проміжний звіт слідчої групи.

Що значить День Європи для України (відео: STYLER.rbc.ua)