"Що буде далі?": журналіст вказав на наступну жертву Кремля після України

"Що буде далі?": журналіст вказав на наступну жертву Кремля після України
Колаж РБК-Україна

Він зазначив, що для країн Західної Європи події в Україні – це до сих пір щось далеке і неприємне

Відомий шведський кінодокументаліст і журналіст Йонас Охман, який є одним з творців міжнародної волонтерської організації BLUE/YELLOW розповів, хто може стати наступною жертвою Кремля після України. Своїми думками він поділився в інтерв'ю виданню "Апостроф".

Охман припустив, що наступною метою Путіна після України може стати Прибалтика.

Журналіст розповів, що у Швеції він служив у спецпідрозділі розвідки, тому знає радянські і російські технології.

"І коли я побачив у Криму цих "зелених чоловічків", я відразу зрозумів, що саме я бачу: це ж ГРУ, ФСБ, це ж... Боже мій! Я зрозумів, що Путін прийшов, і не тільки в Україну. Що буде далі? Це залежить і від того, що роблю, наприклад, я. Якщо в Україні все скінчиться погано, тоді у нас, в Прибалтиці, теж почнеться щось нехороше. А я там живу і не дозволю цього! Значить, треба щось робити. І тоді з друзями спочатку в Литві, а потім в Україні влітку 2014 року ми почали допомагати. Спочатку все було стихійно: пакети медикаментів, наприклад, передавали. Але досить швидко ми знайшли хороші контакти з людьми і стали більш серйозно працювати", - каже Охман.

Він зазначив, що для Скандинавії, Німеччині, Франції події в Україні – це до сих пір щось далеке і неприємне.

"А ось для нас, для Прибалтики, це небезпечно в прямому сенсі слова. Але от інші західні країни – це просто окрема планета, я б сказав. Я сам із Західної Європи, жив у багатьох державах, кажу на різних мовах, і треба розуміти, що досі Східна Європа для Заходу – це територія з іншими правилами, ніби Радянський Союз чи Росія, а разом з тим і немає", - додав журналіст.

Раніше Охман розповів, чим відрізняється Україна від Російської Федерації.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся