ua en ru

Рятувальники нагадали українцям, як поводитися у випадку загоряння ялинки

Рятувальники нагадали українцям, як поводитися у випадку загоряння ялинки Фото: Новорічна ялинка може стати причиною пожежі (twitter.com)

Дотримання нескладних правил допоможе провести свята без втрат

Українські рятувальники визнали за необхідне нагадати українцям правила поведінки в разі займання новорічної ялинки. Алгоритм дій був наведений на сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій України вранці 1 січня 2017 року.

1. Вжити всі заходи для евакуації людей, які перебувають у приміщенні.

2. Подзвонити в Службу порятунку за номером "101".

3. При загорянні електрогірлянди негайно вийняти з розетки вилку електроприладу (вона повинна бути в доступному місці) або вимкнути автоматичні запобіжники (викрутити пробки) в електрощитовій.

4. Повалити ялинку на підлогу, щоб полум'я не піднімалося вгору (можуть загорітися шпалери і штори), накинути на неї ковдру; використовуючи первинні засоби пожежегасіння (вогнегасник), спробувати ліквідувати загоряння.

5. Синтетична ялинка горить швидше, при цьому матеріал, з якого вона виготовлена, плавиться і розтікається, виділяючи отруйні речовини (оксид вуглецю, синильну кислоту і фосген). Гасити водою полімери, які горять, небезпечно, адже можливе розкидання іскор і розплавленої маси. Не торкаючись до палаючої синтетичної ялинки руками, необхідно накинути на неї жорстке покривало і по можливості засипати піском.

6. Не відкривати вікна і двері, бо протяг збільшує інтенсивність полум'я.

Якщо загасити пожежу самостійно не вдалося, слід щільно закрити двері в кімнату, де виникло загоряння, і поливати його ззовні водою.

Нагадаємо, раніше рятувальники розповіли, як безпечно ставити ялинку.