ru ua

"Да какая разніца": чиновник розповіла про мовний скандал в столичній школі

"Да какая разніца": чиновник розповіла про мовний скандал в столичній школі Колаж РБК-Україна

Вона зазначила, що мовою освітнього процесу в нашій країні є державна мова

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе поділилася в мережі обурливою історією, як з дітьми в столичних школах вчителі розмовляють російською мовою навіть на уроках української. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Шокована тим, що розповіла мені подружка моєї дочки. В одній з центральних київських українських шкіл одна з нових/молодих вчительок української мови веде уроки цієї мови російською. І начебто батьки вже звертали на це увагу керівництва, але поки що результату - нуль", -пише Цинцадзе.

Вона підкреслила, що як раз нещодавно в Міністерстві освіти і науки України розіслали листи навчальним закладам усіх рівнів, в якому звертають увагу на те, що мовою освітнього процесу в нашій країні є державна мова, і тому уроки, лекції, практичні і семінарські заняття, навчально-виховні заходи в державних навчальних закладах повинні проходити українською.

"Акцентую - я про освітні програми шкіл без вивчення мов національних меншин, а суто про тих, які розробляються на основі типових програм", - додала вона.

"Чи дослухаються керівники і виконавці? Адже по-суті ми не маємо жодних важелів для забезпечення контролю та відповідальності за дотриманням законів України у цій галузі навіть у центральних офіційно україномовних школах столиці. Невже залишається розраховувати виключно на небайдужість і активність батьків в кожному такому кричущому випадку, як той, про який розповіли мені діти", - підсумувала Климпуш-Цинцадзе.

"Да какая разніца": чиновник розповіла про мовний скандал в столичній школіСкріншот поста (facebook.com/ivanna.klympushtsintsadze)

Користувачі соцмережі бурхливо відреагували на цю інформацію.

"Да какая разніца": чиновник розповіла про мовний скандал в столичній школі"Да какая разніца": чиновник розповіла про мовний скандал в столичній школі

Скріншот коментарів (facebook.com/ivanna.klympushtsintsadze)

Нагадаємо, що лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко знову осоромився, допустивши смішну помилку у вимові прізвища віце-прем'єра з питань євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе.