ru ua

"Навіть не шифруються": росіяни в соцмережах шукають пропагандистів "русского мира" в Україні

"Навіть не шифруються": росіяни в соцмережах шукають пропагандистів "русского мира" в Україні Колаж РБК-Україна

Росіяни шукають колаборантів з числа журналістів і блогерів

Російські пропагандисти відкрито вербують колаборантів з України для навчання в РФ. Після тренінгів в Росії українські журналісти повинні повернутися додому і в нашій країні просувати ідеї "російського світу".

В соцмережах 4 серпня було створено спільноту "Propaganda Games. Ukraine", в якому відкрито вербуються громадяни України - журналісти і блогери. Вказано, що " участь оплачується організаторами Propaganda Games. По закінченню навчання учасникам буде запропоновано працевлаштування в країні проживання.

"Кожен учасник Propaganda Games зможе використовувати отримані навички пропаганди і маніпуляцій суспільною думкою в реальних умовах", - сказано в повідомленні.

"Навіть не шифруються": росіяни в соцмережах шукають пропагандистів "русского мира" в Україні

Скріншот поста (facebook.com/Propaganda-Games-Ukraine)

Українська журналістка, переселенка з тимчасово окупованого Донецька Валентина Бикова в коментарі "Фактам" заявила, що бачить в цьому ще один аспект російської агресії.

"Це чергова хвиля вторгнення Росії в нашу країну — в наше інформаційне поле. У програмі тренінгу анонсовані, наприклад: "розбір технологій зміни влади в Україні"; "сценарії розвитку конфлікту з Польщею", - говорить Бикова.

За її словами, це відверта вербування п'ятої колони і грубе втручання у внутрішні справи нашої країни.

Журналіст вважає, що на це слід реагувати не тільки патріотам України, але й офіційним органам — Міністерству закордонних справ України, МВС чи СБУ.

Зі свого боку Бикова ініціювала флешмоб.

"Вони вже навіть не шифруються. РФ відкрито набирає тих, хто стане "п'ятою колоною" в інформаційному полі України. Влаштуємо ворогам флешмоб імені сенатора Маккейна: ставимо одну зірочку, пишемо всі теплі слова, які хотіли сказати "мишебратьям" і відправляємо скаргу в ФБ "за розпалювання ворожнечі за мовною чи національною ознакою". За репост — окрема подяка", - написала вона.

"Навіть не шифруються": росіяни в соцмережах шукають пропагандистів "русского мира" в Україні

Скріншот поста (facebook.com/BykovaValentyna)

Раніше Бабченко назвав "термін придатності" російської пропаганди.

Також повідомлялося, що в Києві оштрафували двох підприємців за продаж російських книг на "Петрівці".

Ще ми писали, що у Великобританії затримали проросійського пропагандиста Грема Філліпса, який увірвався в будівлю посольства Грузії і влаштував заворушення.

Скільки українських політв'язнів в РФ