ru ua

"Навіть відьми визнають, що такі діти нехрещені": священик,який відмовився відспівати дитину, розповів про інцидент

"Навіть відьми визнають, що такі діти нехрещені": священик,який відмовився відспівати дитину, розповів про інцидент Фото: Церква (pixabay.com jackmac34)

Свяшенник УПЦ МП наполягає на своїй правоті

Священик УПЦ МП Євген Молчанов із Запоріжжя розповів, чому не став відспівувати дворічного малюка, який загинув від падаючого на нього самогубця. Подробиці інциденту він повідомив виданню "Факти".

"Я розумію батьків дитини і співчуваю разом з ними. Але, на жаль, дитина була охрещена в церкві, хрещення в якій недійсне. Цю церкву не визнає весь православний світ", - сказав Євген Молчанов.

Не разжалобила священика і мати малюка, яка падала перед ним на коліна.

"Звичайно, мені було її шкода! Я вже кілька днів п'ю заспокійливе, живу на ліках. Вона падала на коліна, це жахливо... Я ледве стримався, щоб самому не стати перед нею на коліна. Але є моменти, які я не маю права не помічати. За це Бог карає, розумієте?" - пояснив Молчанов.

Священик вважає, що якщо б він відспівав дитину, його б покарав за це Бог.

"Я адже, ще поки до них їхав, готувався до спеціальній службі. Для дітей служба особлива, не така, як для дорослих. Я по дорозі намагався згадати цю службу, але не зміг. Хоча служу 24 роки. І там був не один такий знак...Це треба було, щоб приїхав священик і їм про це сказав. На жаль, не перший раз стикаюся з тим, що люди хрестять дітей в Київському патріархаті — і після цього діти гинуть. До мене приходять люди, хрестили дітей в лжецеркви, і кажуть: "Повели дитину до бабці, а вона сказала, що дитина не хрещений". Навіть відьми визнають, що такі діти нехрещені, розумієте? Є канони церкви, апостольські правила. Цими правилами керуються священнослужителі по всьому світу. Якщо б я відспівав цієї дитини, владика зняв би з мене сан. Але навіть це не так страшно. Мене б покарав Бог", - підсумував він.

Нагадаємо, що звященник Московського патріархату Євген Молчанов відмовився відспівувати малюка, на якого впав самогубець, тому що дитина був охрещений в Київському патріархаті. Вмовляння матері малюка також не допомогли.