ru ua

День матері 2017: коли святкують в Україні

День матері 2017: коли святкують в Україні Фото: День матері в Україні (freepik.com/Ivash)

Про те, коли відзначають День матері, і про історію зворушливого свята розповість Styler

Свято Дня матері з'явилося в Україні не так давно. Його історія починається в Америці ХХ століття, саме там вперше в офіційному зверненні до влади запропонували один день у році присвятити вшануванню матерів. А коли святкування Дня матері встановили на другу неділю травня, ця традиція поширилася по всьому світу.

День матері в Україні 2017Фото: День матері в Україні 2017 (freepik.com/Ivash)

Коли в Україні День матері

День матері в Україні в 2017 році відзначають 14 травня. До нас свято мам прийшло не так давно – з 1999 року. Наказом Президента України від 10 травня на підтримку ініціативи Державного комітету у справах сім'ї та молоді, міжнародної організації "Жіноча громада", Спілки жінок України, громадської організації "Жінки України" призначили офіційне святкування на честь мам.

 В Україні День матері святкують з 1999 рокуФото: В Україні День матері святкують з 1999 року (freeimages.com/Gabriella Fabbri)

Варто відзначити, що українська громадськість почала відзначати День матері ще на початку XX століття . Коли у США затвердили святкування Дня матері на початок травня, Союз українок в Канаді так само підтримав цю ініціативу, а вже через рік його відзначили у Львові і Тернополі, організувавши ряд заходів.

Історія свята

У світі вперше про День матері заговорили в Філадельфії. На згадку про свою маму, американка Анна Джарвіс звернулася в офіційному листі до місцевої влади, державним установам та іншим організаціям з пропозицією узаконити святкування Дня матері, як жест пам'яті і поваги до всіх мам світу.

День матері з'явився в Америці Фото: День матері з'явився в Америці (freepik.com/Pressfoto)

У 1910 році штат Вірджинія першим почав офіційне святкування, а через 4 роки президент Америки затвердив офіційно коли буде День матері - друга неділю травня щорічно.

У багатьох країнах існує особлива символіка свята. Наприклад, в США, Японії і Автралії на День матері до одягу приколюють бутон гвоздики або хризантеми. Якщо квітка червоного, рожевого, жовтого кольору - це означає, що мама людини жива, а біла гвоздика - символ матерів, що вже померли.

День матері - одне з найбільш зворушливих і ніжних свят в році, яке варто провести з найближчою й рідною людиною - коханою матусею.