День железнодорожника: история праздника

STYLERLIFE        04.11.2016 - 12:40
Фото: День залізничника 2016 (igotoworld.com)
Фото: День залізничника 2016 (igotoworld.com)

Історія залізниць України почалася у Львові в 1861 році

День залізничника в Україні 2016 відзначається 4 листопада. Професійне свято машиністів поїздів, провідників, інженерів, обслуговуючого персоналу і всіх тих, чия робота пов'язана зі сферою залізничного транспорту має давню історію. Про те, коли з'явився День залізничника і інші цікаві факти про свято у нас на Styler.

День залізничника в Україні: дата свята

З 2002 року професійне свято працівників сфери залізничного транспорту відзначається 4 листопада. До цього його відзначали в першу неділю серпня, як і за часів Радянського Союзу.

Історія свята День залізничника України: перший поїзд

Сучасна дата святкування була встановлена ​​указом президента Леоніда Кучми в честь події 4 листопада 1861 року. Саме в цей день у Львові було відкрито перший вокзал, а о 14:30 на його перон прибув міжнародний потяг "Ярослав". Пасажирський потяг проїхав по новій ділянці дороги, прокладеної згідно з програмою будівництва шляхів залізничного сполучення в Королівстві Галичина і Лодомерії (Австро-Угорська імперія).

Вокзал у Львові (Лемберзі)Фото: Вокзал у Львові (Лемберзі) (podrobnosti.ua)

Галицькі залізниці ім. Карла Людвіга проходили по території на північ від Капат і починалися в Кракові. У 1861 році була відкрита ділянка від Перемишля до Львова завдовжки майже 100 км. У листопаді того ж року поїзда зі Львова почали відправлятися до Відня і Кракова.

Залізниці і вокзали України: цифри і цікаві факти

На даний момент протяжність залізничних шляхів країни становить близько 30 тис. км - це 6-е місце в Європі і 12-е місце в світі. В Україні більше 1,5 тис. станцій і 120 основних вокзалів, а День залізничника 2016 відзначать майже 375 тис. працівників сфери залізничного транспорту.

Вокзал - "обличчя" будь-якого міста. В Україні більшість великих залізничних станцій мають свою історію і можуть похвалитися гарною архітектурою і оригінальністю. Найбільшим вважається вокзал в Дніпрі. На його перони щорічно прибуває близько 15 млн. пасажирів, а історія вокзалу починається ще в 1884 році. У ті роки головна станція міста називалася "Катеринослав".

Головна залізнична станція Дніпра Фото: Головна залізнична станція Дніпра (photogallery.dp.ua)

Вокзал Кривого Рогу чимось нагадує казковий пряниковий будиночок. Будівля споруди середини 20-го століття стоїть в оточенні червоних троянд. Перша станція "Долгинцево" в місті з'явилася ще в 1884 році, і тільки через майже сотню років змінила назву на "Кривий Ріг-Головний".

вокзал Кривий РігФото: Вокзал Кривий Ріг (wikipedia.org)

Жмеринський вокзал був побудований в 1865 році. За задумом архітекторів будівля була виконана в баварському стилі. На відкриття станції приїжджав сам Микола II. До наших днів вокзалу не вдалося зберегти свій первинний зовнішній вигляд, але в 2011 році пройшла масштабна реконструкція будівлі. Будівля вокзалу Жмеринки є пам'ятником архітектури.

Жмеринский ж/д вокзалФото: Жмеринський вокзал (igotoworld.com)

Чернівецька залізнична станція була зведена через кілька років після відкриття львівського вокзалу. Будівля в стилі модерн містить елементи архітектури, що нагадують і язичницькі святилища, і християнські символи. Вокзал в Чернівцях реконструювали два рази: після Першої світової війни і в 1999 році.

Вокзал в ЧернівцяхФото: Вокзал в Чернівцях (uafacts.com)

Вокзал Харкова був одним з найбільших за часів Російської імперії і займає друге місце за пасажиропотоком в Україні (9 млн. пасажирів на рік). Перша будівля станції була побудована в 1869 році, а сучасний зовнішній вигляд вона набула після реконструкції в 1952 році.

вокзал ХарковаФото: Вокзал Харкова (zhorkins.livejournal.com)

Головна  станція столиці України з'явилася в 1870 році. З роками вона росла і розширювалася. Перебудовували вокзал 7 разів. У 2001 році до Центрального прибудували Південний вокзал, об'єднавши їх пішохідним переходом.

Південний вокзал КиєваФото: Південний вокзал Києва (smartclever.com.ua)

Цікаво, що проект Південного вокзалу був створений ще на початку 20-го століття, але реалізували його тільки через 100 років.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top