ua en ru

"Диктатор може довго і безпечно сходити з розуму": стало відомо, про що мріє Путін

"Диктатор може довго і безпечно сходити з розуму": стало відомо, про що мріє Путін Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)

Соціолог розповів про наслідки тривалої влади в руках одного правителя

У мережі розповіли про зміни президента Росії Володимира Путіна і його диктаторські мрії. Про це написав російський соціолог і блогер Ігор Ейдман на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Путін Останній. "Коли людина більше 15 років при владі, у неї їде дах, розвивається манія величі та переслідування", - процитував блогер відомого письменника і поета Володимира Войновича.

За словами Ейдмана, останні 17 років "ми бачили різних Путіних", зокрема він позначив російського президента в різні роки "охоронцем", "диктатором", "агресором" і "психом".

"2000 рік. Перший Путін. Охоронець. Він прийшов до влади як охоронець капіталів і безпеки єльцинської "сім'ї" і досить довго дотримувався домовленостей з нею. Прикидався простим "мужиком з околиці". Тільки маньячинка в очах видавала в ньому патологічно амбітного і жорстокого людини", - написав Ейдман.

"2004 рік. Другий Путін. Диктатор. До другого президентського терміну він позбавився від людей "сім'ї" в своєму оточенні, взяв під контроль телебачення, фактично знищив вибори, збудував під себе "вертикаль влади" і став диктатором. З'явилася самовпевненість і зарозумілість, віра у свою винятковість і непогрішність", - розповів блогер.

"2008 рік. Третій Путін. Диктатор з-за ширми, стяжатель. Поступившись Медведєву президентським кріслом, Путін залишався фактичним диктатором, правлячим з-за ширми фіктивного президента. Паралельно він продовжував займатися користолюбством, створюючи свою монструозну бізнес-імперію", - згадав соціолог.

"2012 рік. Четвертий Путін. Агресор. Путіну стало мало диктаторської влади в Росії. У нього почали розвиватися якісь наполеонівські комплекси. Він вирішив увійти в історію як "великий Государ - збирач земель руських", - зазначив блогер.

"Стали проявлятися ознаки прогресуючої параної. Вже на передвиборному мітингу в Лужниках у 2012 році він закликав слухачів "померти під Москвою" і ніс якусь нісенітницю про "народ переможця, який у нас в генному коді". В черговий раз ставши президентом, Путін спробував реалізувати свої хворобливі фантазії - захопив Крим, почав агресію в Україні та гібридну війну проти Заходу", - нагадав він.

"2018 рік. Путін Останній. Псих. Новий президентський термін Путіна практично неминучий. Однак йому вже давно нудно просто правити і збагачуватися. Свої владні і користолюбські амбіції він реалізував повністю. Замість них на перший план виходить його параноя. Чого тільки варта його остання заява про підступних ворогів, які таємно збирають "біоматеріали" довірливих росіян. Саме ця параноя, судячи з усього, буде визначати цілі чергового путінського терміну при владі", - зазначив Ейдман.

Він порівняв манію величі з наркотиками.

"Люди, що страждають манією величі, схожі на наркоманів. Їм потрібно постійно підвищувати "дозу слави". Вони, як наркотику, потребують постійних тріумфів, схвалень, захватах з приводу своїх перемог. Тому Гітлер після вдалого захоплення Чехії не зупинився, а напав на Польщу і спровокував згубну для нього світову війну; Саддам Хуссейн - зробив самогубну спробу анексувати Кувейт і т. д", - написав блогер.

"Ось і Путіну для власного душевного комфорту потрібно вже щось більш масштабне, ніж кримська епопея. Звідси і розв'язана ним гібридна війна — перша після краху комунізму спроба світової військово-політичної експансії", - зазначив він.

"Російському президентові, у якого вже є все, що може тільки побажати автократ (абсолютна владу у величезній країні і багатомільярдні капітали), цікаві тепер тільки параноїдальні наполеонівські плани", - впевнений соціолог.

"А новий термін для нього - шанс їх реалізувати. Він мріє про підкорений Києві, як Гітлер - про Париж. Але Україна, інші колишні радянські республіки — це тільки ближня мета. По всій видимості, новий термін Путіна призведе до ескалації гібридної війни проти Заходу", - додав він.

"Диктатор може довго і безпечно сходити з розуму на власному троні. Однак він приречений на швидкий крах, якщо його божевілля стає проблемою для світу і призводить до зіткнення з більш могутніми державами. Тому є всі підстави припускати, що наступний президентський термін Путіна закінчиться передчасно і стане останнім", - уклав Ейдман.

"Диктатор може довго і безпечно сходити з розуму": стало відомо, про що мріє Путін"Диктатор може довго і безпечно сходити з розуму": стало відомо, про що мріє Путін

Скріншот поста (facebook.com/Игорь_Эйдман)

До речі, журналіст пояснив, чому бідність кримчан вигідна Путіну.