ua en ru

"Дисбаланс сил": експерт припустив імовірність збройного конфлікту між РФ і країнами Заходу

"Дисбаланс сил": експерт припустив імовірність збройного конфлікту між РФ і країнами Заходу Колаж РБК-Україна

Він підкреслив, що точок можливого конфлікту дуже багато

Російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровий розповів, де може початися збройний конфлікт між Росією і країнами Заходу. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Апостроф".

За його словами, Росія створила якийсь дисбаланс сил і у відповідальних держав виникає необхідність і потреба стабілізувати ситуацію.

"Це робиться тільки одним способом: порушення угод компенсується розміщенням збройних сил в той момент, коли Росія розміщує додаткові озброєння і збройні сили в Калінінграді, в Білорусі, біля кордонів України і в Україні – в Криму, який Росія вважає власною територією, але навіть у відповідності з угодами про безпеку ці території потрапляють під обмеження Для компенсації цих порушень США і європейські держави посилюють свої збройні сили", - зазначив Боровий.

Експерт вважає, що це - природний процес, який стимулює РФ порушувати попередні угоди з безпеки в Європі.

"І коли відбувається концентрація збройних сил і вони вступають у взаємодію територіально, просто перебуваючи близько один до одного, збільшується ризик військового зіткнення. Тим більше, що зараз в Європі є кілька точок напруги: Молдова (Придністров'я), Україна (Крим), країни Балтії, де поки що не дуже активно, але діють сепаратисти (Латгальська район Латвії), Грузія (Абхазія та Південна Осетія)", - говорить Костянтин.

Він підкреслив, що точок можливого конфлікту дуже багато.

"Я б їх назвав центрами іскри, яка може запалити великий конфлікт. Щоб цього не сталося, укладаються міжнародні угоди. Попередня угода з безпеки в Європі розводило збройні сили країн Заходу і Росії, щоб не було зіткнення. Але в сьогоднішній ситуації це дуже важко: фактично, щоб розвести збройні сили Росії, їх необхідно вивести із зон конфлікту, в чому, звичайно, Москва не зацікавлена", - підсумував експерт.

Нагадаємо, що Костянтин Боровий назвав Президента Росії Путіна неадекватним і навів аргументи на захист своєї точки зору.