ru ua

У Дніпрі перепоховали загиблих бійців АТО, особи яких встановили за допомогою ДНК-експертизи

У Дніпрі перепоховали загиблих бійців АТО, особи яких встановили за допомогою ДНК-експертизи Фото: Труни з загиблими військовими Дмитром Карбаном і Андрієм Величко (adm.dp.gov.ua)

Всі троє чоловіків служили в Національній гвардії і загинули в 2014 році

У Дніпрі, на Краснопільському кладовищі, вшанували пам’ять трьох загиблих бійців АТО, особи яких нещодавно встановили за допомогою ДНК-експертизи. Про це повідомили у прес-службі Дніпропетровської ОДА.

Віддати шану солдатам прийшли їхні рідні та бойові побратими.

"З початку проведення АТО на Краснопільському кладовищі знайшли спокій 293 тимчасово невстановлених захисників України, з них уже ідентифікували майже 180 осіб. Нещодавно за допомогою ДНК-експертизи встановили імена ще трьох бійців, які тут були поховані в 2014 році як невідомі солдати", - розповіла начальник управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Дніпропетровської ОДА Ірина Федорчук.

Всі троє чоловіків служили в Національній гвардії. Вони захищали Україну на Донбасі та загинули у період найзапекліших боїв – у серпні 2014 року.

altФото: Вшанування загиблих (adm.dp.gov.ua)

"Ми з 2014 року шукаємо тіла загиблих бійців. Працювати доволі складно, оскільки доводиться заходити на нейтральну територію і там збирати полеглих. АТОшників Карбана та Дятлова знайшли одразу після загибелі. Андрія Величка – тільки у 2015. Це дуже велика подія. Тимчасово невідомі бійці нарешті повернуться додому", - розповів керівник пошукової групи Національного військового історичного музею Павло Нетьосов.

Заступник командира роти батальйону "Донбас" Тимур Книш розповів, що він ділив із загиблими і їжу, й боєприпаси.

"Ця невідомість, те, що хлопці були невстановлені, висіла на мені тягарем. Все ж таки, я хоч і колишній, але їх командир. І те, що їх ідентифікували – це дуже добре. Ми цьому раді і вдячні всім, хто це зробив і сприяв цьому", - сказав Книш.

altФото: adm.dp.gov.ua

Тіло Дмитра Карбана рідні перепоховають у місті Часів Яр Донецької області, Андрія Величка відвезуть до Києва.

А ось родичі Сергія Дятлова вирішили залишити його на Алеї героїв АТО на Краснопільському кладовищі у Дніпрі. Тепер у нього на хресті замість таблички з номером нарешті з’явилось ім’я.

alt

Фото: Вшанування загиблих (adm.dp.gov.ua)

Нагадаємо, що в Житомирській області встановили пам'ятник Героям України.