ua en ru

У Дніпрі з'являться добровольчі пожежні бригади

У Дніпрі з'являться добровольчі пожежні бригади Фото: У Дніпрі з'являться добровольчі пожежні бригади (flickr.com)

Завдяки проекту реформування комунальної пожежної служби кожен бажаючий зможе стати пожежником за 139 годин

Дніпро стане першим містом серед шести областей України, де почнеться реформа пожежної служби і будуть створені пожежні бригади добровольців. Про це розповів мер міста Борис Філатов під час прес-конференції.

"У Міністерстві внутрішніх справ і профільних відомствах бачать наш позитивний досвід і те, як ми йдемо назустріч ДСНСникам. Тому колеги з Києва запропонували запровадити в Дніпрі вперше в історії України саме у міській територіальній громаді пілотний проект щодо створення добровільних пожежних дружин. Упевнений, ми зможемо показати приклад реформування такій непростій галузі", - заявив Філатов.

Пілотними для реалізації проекту є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Вінницька, Тернопільська і Львівська області. Мета нововведення - зменшити фінансові збитки від пожеж і головне - зберегти якомога більше людських життів.

Модель реформи враховує найкращий світовий досвід. Команди добровольців будуть базуватися в спеціальних пожежних депо, укомплектованих технікою. Депо побудують в тих частинах міста, де вони будуть найбільш необхідними.

Добровольці будуть проходити професійне навчання. Очікується, що створення добровільних бригад дозволить знайти себе в житті демобілізованим бійцям АТО та молоді. Критерії відбору майбутніх пожежників-добровольців оприлюднять пізніше.

Також градоначальник зазначив, що вперше в історії обласного центру мерія купує пожежну машину вартістю більше мільйона доларів. Спецтехніка буде оснащена 55-метрової сходами. Крім того, пожежники Дніпра отримають нову форму, яку шиють за австрійським зразком.

Раніше Нацбанк присвятив монету українським пожежникам.