ru ua

У Дніпрі "радянські офіцери" потрапили під заборону

У Дніпрі "радянські офіцери" потрапили під заборону Фото: "Союз радянських офіцерів" заборонили (pixabay.com/PixelAnarchy)

Суд задовольнив позов міського управління юстиції

У Дніпрі заборонили громадську організацію "Союз радянських офіцерів". Таке рішення прийняв Окружний адміністративний суд, задовольнивши позов міського управління юстиції, повідомляє "Радіо Свобода".

Як повідомив один зі свідків у справі, в березні 2014 організація "вчиняла дії, спрямовані на ліквідацію незалежності України, закликало сусідню державу в порушенні суверенітету і територіальної цілісності України".

"Вони продовжували свою протиправну діяльність навіть в травні 2017 року, коли 9 травня біля пам'ятника Генералу Пушкіну погрожували жінкам з українською символікою розправою шляхом насильницьких дій", - розповіла свідок Людмила Кострюкова.

Інший свідок стверджує, що в березні 2014 представники об'єднання заявляли на мітингах, що чекають "російську визвольну армію".

"Союз радянських офіцерів" вже звинувачували у закликах до повалення влади і проросійської пропаганди, коли члени організації підняли перед будівлею міськради прапор РФ.

Проте, керівник об'єднання Віктор Марченко вважає звинувачення необґрунтованими. Він не заперечує, що піднімав російський прапор, але зазначив, що зробив це "на знак дружби України і Росії".

Раніше В'ятрович пояснив, чому скандальний радянський герб у Києві потрібно прибрати.