ua en ru

"Доктор Ліза" заздалегідь приїжджала в Донецьк, готуючи грунт для агресії РФ

"Доктор Ліза" заздалегідь приїжджала в Донецьк, готуючи грунт для агресії РФ Фото: Єлизавета Глінка

Єлизавета Глінка готувала основу для військового вторгнення

Російський лікар-волонтер Єлизавета Глінка ("Доктор Ліза"), яка загинула в авіакатастрофі, була причетна до початку військового вторгнення Росії в Україну. Про це розповів журналіст Павло Колесник, посилаючись на інтерв'ю росіянки від 2014 року.

"Ще в березні, на самому початку конфлікту, до військових дій, я вирушила в Донецьк з представниками "Комітету солдатських матерів". Тоді в Донецьку було захоплено будівлю обласної адміністрації... "Комітет солдатських матерів" хотів з'ясувати, чи є серед тих, хто захопив будівлю, російські призовники. Моя мета була потрапити до лікарні, дізнатися, чи достатньо вони оснащені, щоб надавати першу допомогу пораненим і т. д. Запитати місцевих лікарів, потрібна допомога і яка", – розповіла Глінка виданню "Сноб".

Колесник зазначив, що саме в березні 2014 на Донбас почали прибувати бойовики з Росії.

"Гебешна тварюка Ліза в березні вже все знала і їздила піклуватися про окупантів, готувати моє рідне місто до бійні. Її хвилювало тільки чи є в ОДА "російські призовники". Якщо "відпускники" і контрактники, то нормально, лише б не призовники. І лікарні промонiторила на предмет наявності перев'язувальних матеріалів, а також препаратів проти гангрени", – додав журналіст.

До речі, в "ДНР" встановлять пам'ятник "Доктора Лізи".