ua en ru

"Дійшов пішки до України": у Кропивницькому провели в останню путь ветерана УПА, який втік з радянського табору

"Дійшов пішки до України": у Кропивницькому провели в останню путь ветерана УПА, який втік з радянського табору Кадр з відео (YouTube/Без купюр)

Колишній політв'язень помер на 90-му році життя

У Кропивницькому 23 листопада попрощалися з учасником УПА та колишнім політв'язням Семеном Сорокою. Про це повідомляє gre4ka.info.

Патріот помер у вівторок, 21 листопада, на 90-му році життя. На прощання з Сорокою зібралися його друзі, колеги, родичі, мерія і небайдужі городяни.

Семен Сорока народився 3 серпня 1928 року в Кричильську Рівненської області. В 11 років він вступив до лав УПА, де був зв'язковим під псевдонімом "Ясен". На очах у Семена НКВС живцем спалили його брата. Після війни, в 1952 році, Сороку заарештували і вислали в Сибір, звідки він утік. У 1955 році його знову заарештували і відправили у Воркуту.

"Дійшов пішки до України": у Кропивницькому провели в останню путь ветерана УПА, який втік з радянського табору"Дійшов пішки до України": у Кропивницькому провели в останню путь ветерана УПА, який втік з радянського табору"Дійшов пішки до України": у Кропивницькому провели в останню путь ветерана УПА, який втік з радянського табору"Дійшов пішки до України": у Кропивницькому провели в останню путь ветерана УПА, який втік з радянського табору

Фото: Прощання (gre4ka.info)

У сталінській "зоні" від імені і псевдоніма залишився лише табірний номер Б9965. Втікши, Сорока дійшов до України пішки, іти довелося 3000 кілометрів.

"Він перший почав ходити з синьо-жовтим прапором. Коли Верховна Рада затвердила наш державний прапор, а в Мухіна не знайшлося, щоб вивісити, Семен Сорока віддав свій. Він був справжній герой, який все своє життя віддав за боротьбу за Україну. І він був щасливий, що дожив до того часу, коли наша країна стала незалежною. Вся його життя було боротьбою за незалежність", - розповів побратим Семена Сороки Віктор Трищенко.

Варто також зазначити, що про Семена Сороку на телеканалі "1+1" створили фільм "Діти перемоги".

До речі, помер легендарний Петруха з "Білого сонця пустелі".