ru ua

"Двояке значення: митрополит УПЦ МП вважає мітинг біля лаври провокацією ФСБ

"Двояке значення: митрополит УПЦ МП вважає мітинг біля лаври провокацією ФСБ Фото: Мітинг біля лаври (facebook.com-c14news-)

Ієрарх вважає, що активісти діяли не зовсім правильно

Представник так званого "проукраїнського крила в УПЦ МП митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко висловив стурбованість діями активістів громадської організації "С14", які організували мітинг біля стін Києво-Печерської лаври. Про це передає "Обозреватель".

За словами митрополита, дані протести можуть бути використані спецслужбами Росії у власних цілях.

"Не має ця подія двоякого значення? Адже те ж ФСБ може кричати: "ФСБ, геть з лаври!" – вважає Драбинка.

За його словами, "самі активісти, можливо, не усвідомлювали, що їх могли використовувати".

"Я ставлюся до цієї ситуації двояко, оскільки не знаю її організаторів", - сказав митрополит Олександр.

Ієрарх вважає, що активісти діяли не зовсім правильно.

"Ряжений "Путін", образливі фрази на адресу священиків, удари по капоту машини. Священику, які виїжджав на своєму авто після служби в соборі, побили машину. Це не зовсім правильна форма виявлення протесту. Якщо люди впевнені у своїй правоті, треба діяти інакше. Хлопці вчинили не зовсім правильно. Треба було просто підійти до владики Павла, поговорити з ним", - сказав він.

"Подібна ситуація була в лютому 2014 року. Коли Янукович втік, був так званий уявний захоплення лаври. Тоді російські ЗМІ заявили про те, що "захопили лавру" і закликали: "Путін, введи війська", - згадав Драбинка.

Також митрополит Олександр прокоментував нещодавню інформацію про те, що на території лаври проживають "тиитушки" і проросійські бойовики.

"Слід розділяти монастир і ті організації, які там знаходяться. Верхня лавра, музейні приміщення та приміщення, які здаються в оренду, які не мають ніякого відношення до монастиря", - заявив він.

Нагадаємо, що митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко є потерпілим у так званій "справі Новинського". Нардепа підозрюють у причетності до викрадення митрополита Олександра Драбинка в 2013 році, коли той був помічником предстоятеля УПЦ МП митрополита Володимира.