ua en ru

Джемілєв вказав на добрий знак для України в Криму

Джемілєв вказав на добрий знак для України в Криму Фото: Мустафа Джемілєв (РБК-Україна)

За його словами, на півострові все ідеалізується з подачі російської пропаганди

Велика кількість російськомовних жителів Криму підтримали бойкот виборів президента РФ. В цьому є добрий знак для України. Таку думку висловив лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримських татар, народний депутат Мустафа Джемілєв в інтерв'ю "Апострофу".

"Вони (окупаційні "влади" – ред.) там розповідають, що голосували 76 або чи не 80 відсотків, а насправді - 42 відсотки. А кримські татари взагалі бойкотували. Змушували голосувати лише бюджетників, а потім пішли звільнення і репресії за те, що вони бойкотували вибори", – сказав він.

За словами Джемілєва доля півострова не залежить від думки місцевих жителів. Російська пропаганда ідеалізує настрої в Криму, стверджуючи, що люди хочуть залишатися з РФ.

"Звичайно, якщо зараз пройтися там з мікрофоном і поставити запитання: "Краще їм в Росії, ніж в Україні?", вони обов'язково скажуть: "Так, зараз добре, от молодець Путін". Іншого їм не можна сказати, там немає ніяких свобод. Це треба бути камікадзе, щоб в ефірі сказати: "Я хочу, щоб тут була Україна". Таке можуть сказати хіба що кримські татари, а так в основному тиша", – додав він.

Раніше Джемілєв озвучив два сценарії повернення Криму.

Кримська краса