ua en ru

Економіст розповів, яку зарплату потрібно платити українцям

Економіст розповів, яку зарплату потрібно платити українцям Фото: Зарплата (РБК-Україна)

Експерт назвав головну причину трудової міграції

Для того, щоб українці працювали і заробляли в Україні, а не виїжджали за кордон, оплата некваліфікованої праці має бути в середньому на рівні 300-350 доларів. Таку думку висловив у коментарі "Голос.UA" економічний експерт Андрій Новак.

Він також переконаний, що потрібно поліпшувати інвестиційний клімат у країні, оскільки непрогнозованість української економіки, яку вибудовує уряд, не може бути привабливою для зарубіжних інвесторів, оскільки вони хочуть бути впевненими в своїх інвестиціях.

"Найбільша кількість українських трудових мігрантів, як не дивно, працює саме в Росії, де середня зарплата – 500 доларів. А в сусідній Польщі рівень середньої зарплати дорівнює 800 доларам. І українці, які їдуть до Росії або до Польщі, працюють за зарплату на рівні 400 доларів в місяць. Тому якщо в Україні для некваліфікованої праці зарплата буде не менше рівня 300-350 доларів, то зникають причини для імміграції", - зазначив експерт.

Головною причиною трудової міграції українців за кордон, на думку Новака, є більш високий рівень оплати праці. Він вважає, що необхідно брати за орієнтир рівень зарплат у сусідніх країнах, щоб українці не виїжджали на заробітки в сусідні держави.

Крім іншого, економіст пояснив, чому в Україні невигідно вести малий і середній бізнес.

"Причиною виведення капіталу нашими підприємцями і закриття або скорочення виробництва в Україні та перенесення його за кордон, в ті ж сусідні Польщу, Словаччину, Чехію, є інвестиційний клімат, який істотно не змінюється. Мається на увазі, звичайно, прогрес в електронних системах ведення обліку та облікової звітності, але цього ще замало. Головна причина – у відсутності масштабних інвестицій і реінвестицій в Україні, а також непрогнозованість економічної політики уряду і особливо Національного банку останнім часом. А в непрогнозовану середу ніхто вкладати гроші не буде. Буде лише працювати принцип заробітку на поточному ресурсному виробництві", - додав експерт.

До речі, шість міст в Україні визнали найкращими в Європі.