ru ua

Екс-радник Путіна назвав війну на Донбасі "ганебними плямами російської історії"

Екс-радник Путіна назвав війну на Донбасі "ганебними плямами російської історії" Фото: Червона площа (pixabay.com/jackmac34)

Колишній радник визнав агресію Кремля проти України міжнародним злочином

Росія, розпочавши військові дії на території України, порушила низку міжнародних і російських законів, що стало ганебною плямою в історії РФ. Таку думку висловив колишній радник Володимира Путіна Андрій Ілларіонов у своєму блозі.

Він підкреслив, що агресія Кремля проти України є міжнародним злочином.

"Війна Кремля проти України порушує територіальну цілісність України, Статут ООН, Заключний Акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, Декларацію про створення СНД, Будапештський меморандум, двосторонні російсько-українські договори, Кримінальний кодекс РФ і повністю підпадає під визначення агресії, дане Генеральною Асамблеєю ООН", - написав Ілларіонов

Він зазначив, що Росія повинна негайно припинити війну з Україною і звільнити захоплені території.

"Окупація та анексія території України, що супроводжуються масовими репресіями проти кримських татар і українців, що забрали більше десяти тисяч життів, стали ганебними плямами російської історії", - зауважив Ілларіонов.

"Війна повинна бути негайно припинена, російські війська повинні бути виведені з усієї території України, включаючи Крим і Донбас, а міжнародно визнаний російсько-український кордон має бути відновлений", - заявив екс-радник Путіна.

До речі, Путін заявив, що НАТО вигадує "міфічні російські погрози".