ru ua

Експерт з Німеччини заявила, що режим Путіна не захитається через протести

Експерт з Німеччини заявила, що режим Путіна не захитається через протести Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)

Фахівець з питань Росії назвала учасників мітингів в РФ "відносною меншістю"

Антикорупційні мітинги в Росії, які відбулися 12 червня, ніяк не вплинуть на владу президента РФ Володимира Путіна та ставлення громадян до нього. Про це розповіла експерт з питань Росії німецького фонду "Наука і політика" Сабіна Фішер в інтерв'ю Frankfurter Allgemeine.

На її думку, "корупція – єдина політична тема", яка може мобілізувати велику кількість людей, але ґрунт під режимом Путіна через це не захитається. За словами Фішер, 12 червня на вулиці Росії вийшла "відносна меншість".

Також вона відзначила, що в Олексія Навального "немає реальної влади", оскільки у Кремлі на законодавчому рівні подбали, щоб опозиційна політична діяльність в Росії стала або дуже складною, або неможливою, а тому, на думку експерта, опозиції в Росії немає взагалі.

"Є якась популістська мобілізація, але за нею не стоїть партія або рух. Навальний – борець-одинак. До того ж, між ним і традиційними ліберальними опозиційними партіями, які, втім, стали маргіналами в політичній системі, існує безліч конфліктів", – відзначила Фішер.

Вона впевнена, що репресії не змусять росіян відвертатися від влади Путіна.

"Це малоймовірно. Так, протестний потенціал зріс, але він обмежується містами і конкретними групами населення. Більшість же, як і раніше, підтримує владу. Єдине, що з точки зору влади, викликає тривогу – це якесь враження нестабільності в країні. І ще – контакт з молоддю, яка черпає інформацію не з державних ЗМІ, а з інтернету. Ця небезпека, на думку влади, теж зростає. Однак ці чинники нададуть лише обмежений вплив на майбутні президентські вибори", – сказала експерт.

До речі, відомий карикатурист висміяв "пряму лінію" Путіна.