ua en ru

Експерт розповів про ґендерну дискримінацію в лавах ЗСУ

Експерт розповів про ґендерну дискримінацію в лавах ЗСУ Фото: У ВСУ проходять службу та працюють майже 50 тис. жінок (ukrmilitary.com)

Українське законодавство у сфері забезпечення гендерної рівності в цілому відповідає європейським нормам, але в деяких моментах носить декларативний характер

Жінки-військовослужбовці страждають від дискримінації в Збройних силах України. Про це заявив співробітник відділу соцбезпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Коваль.

"Армія це патріархальний інститут, де жінкам відводиться далеко не провідна роль. Є також адміністративно-побутові обмеження - спробуйте знайти берці 37-го, 36-го розміру", - цитує Коваля агентство "Інтерфакс-Україна".

За його словами, існує певне порушення жіночих прав при військовій службі: великий перелік посад і професій в армії, які жінка не може займати.

"Нерідка ситуація, коли жінка виконує обов'язки певної професії, але за фактом обіймати цю посаду не може. На це треба звернути увагу і привести у відповідність з міжнародними підходами", - зазначив Коваль.

Раніше журналісти показали службу проблеми українських жінок-військових.