«Інтерес до архівів зріс у кілька разів!»: Експерт розповів, як українці можуть дослідити свій родовід

Експерт розповів, як українці можуть дослідити свій родовід
Фото: Архівіст Ігор Кулик (РБК-Україна)

Знайти своїх предків, дослідити походження і «виростити» родове дерево може кожен, впевнений Ігор Кулик

З кожним роком все більше українців хочуть дослідити свій рід і знайти інформацію про предків. Про це в інтерв'ю для Styler розповів відомий архівіст Ігор Кулик. За його словами, шукати своїх родичів в архівах не так просто, зате дуже цікаво. Цей процес може затягнути і дуже захопити людину.

«Зазвичай архіви нецікаві, поки для людини вони не набувають сенсу. За останні кілька років інтерес до історичних документів зріс у кілька разів!» - каже Ігор Кулик.

Щоб дізнатися, ким були ваші предки, архівіст не радить відразу йти в архіви. Спершу можна дослідити те, що є під руками: сімейні фотоальбоми, довідки, конверти з адресами. Також знадобляться розповіді старших родичів, довгожителів. Їх спогади варто записати на аудіо чи відео.

altФото: Архівіст Ігор Кулик (РБК-Україна)

Після цього можна вивчити інтернет-ресурси, бази даних. Можливо, якась інформація про предків виявиться і там, каже Ігор Кулик. Вже після цього можна йти в архіви.

«Там можна пошукати метрики. Це дані, де людина народилася і в якому році. Також – у якому році померла. Метрики велися у церквах. А з приходом СРСР у 1917 році їх почали поступово передавати у РАГСи. Можна шукати ці дані саме там. Але якщо минуло 75 років, РАГСи передають ці документи в обласні архіви. Тобто якщо вам потрібно знайти когось, хто старше 75 років, йдіть в архів вашого обласного центру», - радить Ігор Кулик.

За пошуком по ХІХ століттю людина може краще зрозуміти, ким саме були її предки. У ХХ сторіччі вже особливої уваги статусу не приділялося. А от у ХІХ це відігравало важливу роль - міщанин, шляхта, дворяни, тощо.

За словами Кулика, можна найняти для пошуків предків експерта, але це буде недешево. Адже у кожного – свої розцінки, і вони чималі. Але не обов'язково бути експертом. Навіть незнайомі з архівами люди при бажанні можуть знайти безліч даних про своїх предків.

До речі, російський історик пояснив, чому у РФ погіршилися відносини з Україною.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся