ua ru

Експерт розповіла про перспективи українського книговидавництва

Експерт розповіла про перспективи українського книговидавництва Фото: Українські книжки (Колаж РБК-Україна)

Іноземці постійно запитують у видавців: "Як ви ще тримаєтесь і як ви працюєте?"

Книговидавництво в Україні має великі перспективи, незважаючи на складні умови для цього бізнесу та важку систему збуту. Про це в ефірі "Громадського радіо" розказала кураторка літературних програм "Мистецького Арсеналу" Оксана Щур, говорячи про підсумки літньої академії для видавців, організованої Франкфуртським ярмарком.

"У нас тиражі такі самі як у Грузії, і трішки більші ніж у Вірменії, але в нас є величезні перспективи, які є не у всіх країнах, ми маємо це усвідомлювати, а не лише скаржитися, що у нас все погано, немає грошей і так далі", – вважає Щур.

За її словами, лектори з Германії дивуються, як в сучасних умовах книжковому бізнесу в Україні вдається розвиватися.

Відео: Оксана Щур про книговидання в Україні (YouTube/Громадське радіо)

"Насправді, німецькі лектори уже не вперше, коли ми розказуємо їм про наші умови праці, про наші податки, про наші закони, про нашу систему збуту книжок, завжди питають: "Як ви ще тримаєтесь і як ви працюєте? " Це визнання того, що ми у набагато важчих умовах маємо дуже позитивний результат, дуже красиві книжки, і ми співпрацюємо з Франкфуртським ярмарком, і маємо хороший, великий національний стенд, тому усі лектори, експерти, гості, співробітники Франкфурта, вони дуже захоплюються нашим людським ресурсом. Тому я думаю, що ми можемо собою пишатися", – завершила експерт.

До речі, фестиваль Тараса Шевченка “Ше.Fest” чекає підтримки українців на Спільнокошті.