ua en ru

Експерти пояснили, як Голодомор змінив генетичний код українців

Експерти пояснили, як Голодомор змінив генетичний код українців Фото: Голодомор в Україні - малюнок (tyzhden.ua)

Метою геноциду було вбити в українці "волелюбність" і зробити з нього "радянською людиною"

Експерти стверджують, що сьогодні українці долають постгеноцидную травму пам'яті жертв Голодомору, але вже в наступному поколінні ген волелюбності обов'язково відродиться. Про це повідомляється у сюжеті "24 Каналу".

"Голод як зброя, він не просто забрав життя мільйонів людей, він покалічив і умовно вбив навіть тих людей, які пережили Голодомор", – вважає голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Опір українського народу зробили неможливим саме за допомогою штучного голоду, а наслідки Голодомору і сьогодні живуть у підсвідомості сучасних українців.

Експерти розповіли, що під час Голодомору українці не могли хрестити дітей, святкувати весілля і навіть ховати померлих за християнським звичаєм. Також не було можливості святкувати Різдво і Пасху. Українські звичаї радянська влада викорінювала.

"Радянська влада з кожним наступним роком своєю цілеспрямованою політикою закріпила ці зміни, оскільки формувала так званий тип радянської людини, для якого не було коріння, він не розумів і не визначав свою етнічну приналежність", – каже етнограф Леся Гасиджак.

Першим про синдром постгеноцидній української нації почав говорити американський історик Джеймс Мейс, який присвятив дослідженню Голодомору 1932-1933 років все життя.

"Знищувалася відкритість, притаманна українським громадам. На 70 років вбили і жагу боротьби за незалежність. Тому українці в 90-х покірно терпіли тоталітарну владу", - стверджують історики.

Нагадаємо, що Порошенко визначив справедливе покарання для організаторів Голодоморів.