ru ua

На Ельбрусі знайшли тіла трьох українських альпіністів, які зникли 13 років тому

На Ельбрусі знайшли тіла трьох українських альпіністів, які зникли 13 років тому Фото: Ельбрус (pixabay/Kaliberda)

Альпіністи не дійшли до вершини всього 200 метрів

На найвищій точці Кавказу – Ельбрусі знайшли тіла десяти загиблих туристів з різних країн, серед яких виявилися і три українських альпініста. Про це повідомляє ТСН.

У 2004 році Ельбрус назавжди поглинув шістьох українських альпіністів. Трьох знайшли, а доля ще трьох до цих пір не відома. Під час сходження у 2004 році почався буран, який тривав чотири дні. Про неймовірні умови, в яких працювали пошукові групи, розповів Сергій Кулик. Він повинен був стати сьомим учасником експедиції, але не зміг отримати відпустку на роботі.

"Там було до -15 температура, до 50 метрів в секунду вітер. Тобто умови для життя неймовірно важкі", - розповідає Сергій Кулик.

За словами Сергія, сходження було підготовкою перед підкоренням вершин Паміру. Вся група була досвідчена, всі альпіністи вже підкорили гори Карпат, Криму і Кавказу.

Вік альпіністів коливався від 25 до 34 років. Вони почали своє сходження навесні, погода була сприятлива і незважаючи на те, що маршрут був одним з найскладніших, до вершини вони не дійшли всього 200 метрів.

Спочатку їх шукали на снігоходах, потім на вертольотах. Родичі та колеги оплатили і приватний пошуковий рейс, але все безрезультатно.

"Абсолютно слідів ніяких не було, плюс була дуже серйозна негода до цього. Та й так зване міжсезоння в горах, там дуже нестійка погода. Як говорили рятувальники, вижити в ту погоду практично неможливо", - говорить віце-президент Хмельницької обласної федерації альпінізму Олег Гринд.

І через 13 років, після тривалої спеки і танення гірського снігу, у вересні цього року вдалося знайти трьох учасників експедиції. Це Юрій Юхимчук і Геннадій Герасименко з Хмельницького та Віталій Сидоров з Вінниці. Родичі вже оповіщені і їх чекають для впізнання, але з журналістами вони поки не готові спілкуватися.

Тіла трьох альпіністів знайшли у наметі на висоті 5300 метрів. Причину смерті поки не встановили, але повідомляється, що ознак насильства не виявлено.

"Тіла повністю збережено - могли замерзнути, могла зійти на них лавина. Фотографії були надані для впізнання друзям і родичам, які підтвердили, що це вони. В одного учасника був знайдений паспорт, також знайшли шість квитків", - повідомила гірський провідник на Ельбрусі Леся Гошовська.

Тіла українців зараз знаходяться в місті Нальчик. Родичі і друзі поки не можуть їх забрати, так як на репатріацію потрібно зібрати $4500.

За словами Лесі Гошовской, у родичів не вистачає коштів, щоб доставити тіла в Україну. Вони просять фінансової допомоги у держави та громадських організацій.

До речі, дипломати з РФ хотіли привласнити Росії Еверест, але не вийшло.