ru ua

"Це людина без царя в голові": ветеран АТО розповів про службу Савченко в армії

"Це людина без царя в голові": ветеран АТО розповів про службу Савченко в армії Фото: Надія Савченко (РБК-Україна)

Війський сказав, що народний депутат кидалася стільцями

Надія Савченко під час служби в армії була "людиною без царя в голові". Про це "Апострофу" розповів ветеран АТО, військовослужбовець 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних сил України (ЗСУ) Євген "Жора" Турчак.

"Савченко - це людина без царя в голові, як то кажуть. У 2004 році я служив в Болграді. Це була термінова служба в розвідувальній роті, 2003-2004 роки. На базі нашої розвідроти готувалася ротація в Ірак", - зазначив він.

АТОшнік розповів, що туди з'їжджалися контрактники з усієї України.

"Ось серед цих контрактників була і Надя Савченко. Я вже не пам'ятаю, скільки точно тривала ця підготовка, але з усіх 300 людей я запам'ятав двох - Савченко і Сергія, який хотів її... Тобто аж двох осіб з трьохсот. Були чутки, що щось там вдалося, тому що в казармі за місяць нічого не вдалося - вона в нього стільцями кидалася. Таке", - розповів він.

Відео: Євген "Жора" Турчак (youtube.com/Апостроф)

Військовий також розповів, що Савченко була дуже вимогливою.

"Як відбувається видача зброї на стадо в 300 чоловік? Потрібно все робити дуже швидко, це армія: зайшов, розписався і так далі. У мене вже голова, як корито, бо повинен стежити, щоб кожна з цих "мавп"-контрактніков поставила підписи (там було багато цивільних, які щойно підписали контракт). і тут заходить Савченко: "Мені СВД" (снайперську гвинтівку Драгунова, - ред.). Я кажу: "Тобі АКСУ - і ти швидко звідси виходиш". А вона: "Мені СВД!" - і сідає на мій стілець чергового ", - розповів ветеран АТО.

За його словами, в черзі було ще 150 чоловік. Однак Савченко категорично вимагала СВД.

"Я пояснюю, що я - солдат строкової служби, мені потрібно видати тобі зброю, за яке я відповідаю, тому що прийняв його. За штатним розкладом, я повинен дати тобі АКСУ. Ми сперечалися хвилин 30. Приходить командир роти і каже: "Жора, дай їй СВД". Ну, видав їй СВД", - зазначив Турчак.

Раніше дипломат розповів, чому українцям варто боятися Савченко.