ua en ru

"Це дно": в мережі обурилися рішенням КМДА святкувати 250-річчя Коліївщини

"Це дно": в мережі обурилися рішенням КМДА святкувати 250-річчя Коліївщини Фото: kmr.gov.ua

Українка висловилася про вплив рішення на відносини з поляками та євреями

17 травня 2018 року депутати Київради прийняли рішення про відзначення 29 травня 250-річчя Коліївщини. У мережі відповідне рішення КМДА, за яке проголосували 83 людини, назвали дном. Про це написала користувач під ніком Тир Ан на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Київрада проголосувала за відзначення 250-річчя Коліївщини". Це дно. І що - буде святкова реконструкція різанини? Нам мало в такий скрутний час зіпсованих відносин з іншими народами? Давайте відштовхнемо ще поляків і євреїв, а що!"- висловилася автор публікації.

"Нарис історії України з найдавніших часів до кінця XVIII століття" наводить такі слова Максима Залізняка: "... поляків, євреїв, , та тих, котрі у служінні конфедератів були віри грецької, поколото чимало, а скільки - точно не знаю, проте гадаю, не менше як усіх чоловічої і жіночої статі, включно немовлят, тисячі дві поколото", - додала вона.

"Це дно": в мережі обурилися рішенням КМДА святкувати 250-річчя Коліївщини

Скріншот поста (facebook.com/irina.tiran)

"Це дно": в мережі обурилися рішенням КМДА святкувати 250-річчя Коліївщини"Це дно": в мережі обурилися рішенням КМДА святкувати 250-річчя Коліївщини

Скріншот коментарів (facebook.com/irina.tiran)

Річницю відзначатимуть 29 травня 2018 року. Автором проекту є Юрій Сиротюк (фракція ВО "Свобода"). Згідно з рішенням, КМДА спільно з РДА повинні організувати тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі та інші заходи у навчальних закладах. Також заплановано проведення науково-практичних конференцій та засідань за круглим столом.

До речі, на сайті Київради зареєстрована петиція з вимогою безкоштовного проїзду.

Коротко про головне за 22 травня (відео: РБК-Україна)