ua en ru

"Це відповідальність за життя": снайпер з АТО розповів про головні якості бійців

"Це відповідальність за життя": снайпер з АТО розповів про головні якості бійців Фото: Снайперська гвинтівка (facebook.com-93OMBR)

За його словами, це не тільки відповідальність, але і божевільний самоконтроль

Один з кращих українських снайперів в зоні АТО розповів, якими якостями повинні володіти бійці на війні. Цим він поділився в інтерв'ю "Апострофу".

"Це ж піхота тоннами вистрілює боєприпаси в повітря, часто не знаючи, куди воно летить. Снайпер в бою робить один постріл. Іноді - два. І ці одна-дві кулі повинні прийти в ціль. Тому що ціна одного пострілу снайпера - це його життя . Грубо кажучи, снайпер ставить своє життя на кін - на цей один-єдиний постріл", - зазначив він.

За словами снайпера, знищити противника дорівнює виконану роботу, яка окупає ті гроші, які були вкладені в солдата.

"Так ось, снайпер за рівнем ефективності, як правило, набагато більш ефективний, ніж будь-які інші солдати. Танкісти або артилеристи, скажімо, теж знищують противника. Але присутність снайпера на передку призводить не тільки до фізичного знищення окремих представників тієї сторони, воно ще й сіє божевільну паніку в рядах супротивника: працює снайпер - ай, страшно! Причому якщо працює наш снайпер - страшно їм. якщо їхній - боїмося ми", - сказав він.

Військовий зазначив, що для снайпера дуже важливо розуміти, кого потрібно застрелити, а кого поранити.

"Адже, з одного боку, це відповідальність за життя. З іншого - може, краще поранити, навіть важко, але щоб людина вижила? Тоді він отримає шанс задуматися, тим він займається у своєму житті? Може, його краще поранити або навіть залишити калікою, щоб він зрозумів, що був тут даремно - і поїхав в свою Росію ср*ну? Або - це вже жорсткий елемент снайперської професії - за ним, пораненим, але живим, з більшою ймовірністю прийдуть ще одна-дві людини. щоб його витягти. Але, знову ж таки, ти повинен розуміти, хто за ним прийшов, в кого ти стріляєш: в такого ж солдата або в медсестру, що неприпустимо ні в якому разі! Це божевільний самоконтроль", - підкреслив снайпер.

За словами військового, раніше він би ніколи не подумав, що йому доведеться стріляти в людей, адже він навіть на полюванні не ходив.

"Мені шкода було звіряток. Я якщо і ходив в ліс, то лише для того, щоб із задоволенням спостерігати за природою, за тими ж звірятами. І якби мені хтось років п'ять тому сказав, що я буду стріляти в людей, я б розреготався йому в обличчя", - заявив він.

Раніше український снайпер розповів про російських стрілках, які їдуть на Донбас.