ua en ru

"Це породження нас самих": блогер пояснив, чому "нас вбивають мажори"

"Це породження нас самих": блогер пояснив, чому "нас вбивають мажори" Фото: Аварія у Харкові (УНІАН)

У мережі порівняли невеликі порушення повсякденних правил з жахливими аваріями

Блогер і журналіст Олександр Костенко пояснив різницю між "мажорами" і звичайними людьми, які трохи порушили якісь правила. Своїми думками він поділився в блозі на kh.depo.ua.

Журналіст згадав обставини жахливого ДТП у Харкові на вул. Сумській.

"Машина класу лакшері на величезній швидкості вилітає на червоний, чіпляє іншу машину класу напівлакшері і врізається в натовп на світлофорі. Мінус шість життів. Що було в цей момент в головах водіїв? Очевидно, впевненість, що проскочити світлофор на 120 км/год вийде; що виїзд за стоп-лінію і старт на жовтий - не обставина, що веде до аварії. Зараз можна довго аналізувати, але шістьох загиблих не повернеш", - зазначив він.

Він нагадав, що через два дні "на Салтівці" зустрілися таксі і BMW.

"Від сильного удару одна з машин летить за пару десятків метрів, зрізуючи по дорозі стовпи і світлофор, одна людина загинула. В той же день, на тій же Салтівці водій бюджетної бляшанки виїжджає на зустрічну смугу і таранить спочатку авто, потім маршрутку. В крові винуватця аварії - 2,3 проміле. Що було у них в головах крім алкоголю і поганої впевненості, що пронесе? Напевно, думка, що не так вже сильно він порушує, щоб щось сталося. "Я ж трохи", а трохи, як казав старий Хоттабич, не вважається. Вважається, на жаль", - підкреслив блогер.

Далі він згадав, що ще через два дні п'яний водій влаштовує ДТП на Салтівському шосе. Після зіткнення, за словами блогера, у п'яного чоловіка вистачає кмітливості скрутити з машини номери і сховатися в невідомому напрямку. Відзначається, що за випадковим збігом обставин винуватця аварії ідентифікують як колишнього працівника прокуратури.

"Ще пару днів тому прокуратура оголошує підозру якомусь громадянину П. Громадянин, не маючи водійських прав і будучи п'яним, сідає за кермо автомобіля дружини і виїжджає до стадіону "Металіст", де в той день проходить концерт, і весь мікрорайон кишить поліцією. Просто дурень?" – написав журналіст.

"Можна було б сказати і так, якби громадянином П. не був Андрій Полтавець, який дев'ять років тому поховав під колесами свого L200 шістьох людей. Чим він керувався? Все тим же "трохи не вважається": я випив трохи і вчора, я сів за кермо і проїхав зовсім трохи. Втім, загиблі мертві не трохи, а трохи більше ніж повністю, але висновків Полтавець не зробив", - підкреслив Костенко.

"А ще через тиждень у самому центрі міста студент університету Каразіна, "втомлений від тусовок" (цей прям-таки мінаєвский персонаж сам говорить про це у своєму Instagram) виходить на балкон і стріляє в бік пішоходів зі стартового пістолета. Це ще не верх дурості - він викладає відео в соцмережу і дуже дивується, коли через годину до нього вриваються правоохоронці. Ті ж соцмережі обурюються - як і в ситуації з ДТП, "винні мажори", "мажори бєспрєдєльнічають" і всіх їх, звичайно ж, треба віддати на розтерзання мамкиним диванним хейтерам. Втім, я читав і інші коментарі: це ж стартовий, хлопавка, він за вогнепал не вважається, трохи можна, жертв не було, чого ви прив'язалися до хлопчика, ловіть рецидивістів. Так де ж істина: мажори розперезалися або трохи не вважається?" – запитав блогер.

"Істина в тому, що так звані мажори - це породження нас самих, дзеркало нашого суспільства з однією лише різницею в тому, що їх "трохи" дещо ширше нашого", - зазначив він.

За його словами, люди сімдесят років жили в атмосфері тотального угнетанія державою, в строгій кастовій системі, де чим більше людина знаходила у собі сміливості обдурити державний регламент, тим крутіше вона була. Він стверджує, що "1991-й рік дав нам вольницю, але не дав розуму, і ми прожогом кинулися трохи порушувати те, що при Союзі дозволялося порушувати лише обраним".

"Поголовна більшість не бачить взаємозв'язку між проїздом на трамваї зайцем і аварією на Сумській. Що ви, які можуть бути паралелі? Адже це джип летів на червоне і 120, а я всього лише не заплатив три гривні. Цей тренд добре відстежується в хвилях хайпу по смертельному ДТП: ну і що, що водій Туарега стартував на жовтий? Він же трохи, він тільки на десять метрів ближче став. І в ситуації зі стріляниною на Пушкінській ця тенденція теж очевидна: ну і що, що стріляв? Він же нікого не вбив, це ж пукалка, а не пістолет. Ну, погрався трохи, подумаєш," – написав Костенко.

"Це "трохи" в нас у крові. Скрутити електролічильник. Плюнути в під'їзді. Перебігти магістраль в недозволеному місці. Стартанути на жовте світло. Запаркуватися на зебрі. Ну а що? Я ж не задавив пішохода, я просто став тут, іншого місця не було, обійдуть. Це все речі одного порядку, але люди вперто не бажають визнавати, що між небажанням включати поворотник і оптимізацією податків через офшори стоїть жирний знак "дорівнює", - підкреслив блогер.

Він також зазначив, що не знає, скільки десятиліть має пройти, перш ніж люди зрозуміють, що правил потрібно дотримуватися беззастережно, а не з поправками на свої "персональні ґешефти".

"Але все це дуже складно для сприйняття і ще складніше для імплементації. Куди простіше виправдати власне незначне порушення, а потім вимагати лінчувати мажора, не розуміючи, що в його системі координат він точно так само порушив трохи. Саму малість. Просто у вас і у нього різні масштаби цієї малості, і саме ця широка варіативність змушує нас помилково думати, що "трохи" можна порушити, а "сильно" - не можна. Ну, справді ж, ти не будеш стояти на червоний при абсолютно порожній дорозі", - написав Костенко.

"Один раз переступивши межу у вигляді залізобетонного "не можна", ти випускаєш джина з пляшки. Всі "не можна" у цьому світі написані кров'ю, і викидаючи вночі на смітник старий диван (ти ж дійсно в курсі, що це заборонено?), ти даєш карт-бланш людині, яка вранці вийде на балкон з пістолетом. Завтра зі стартовим, а після завтра - з нарізним. Тому що "трохи не вважається", правда?- написав блогер.

До речі, у Харківській області сталося ДТП, постраждали 9 осіб.