Це якийсь зоопарк: у Києві вчителька музики різко наїхала на учнів

Вівторок 12 лютого 2019 13:27
Це якийсь зоопарк: у Києві вчителька музики різко наїхала на учнів
Фото: Школа (колаж РБК-Україна)

Юрист Станіслав Куценко пояснив, як захистити права учня, якщо їх порушили

Агресивна і хамська поведінка вчителя у школі на уроках і поза уроками трапляється доволі часто. Днями стало відомо, що вчителька зі столичної школи №295 Дарницького району Алла П'ятниківська грубо розмовляла на уроці з учнями. Вона навіть назвала їх свинями, а увесь клас – зоопарком.  

Відповідний аудіо запис розмови з учнями, зроблений під час уроку музики, опублікували у Facebook-групі "Батьки SOS".

"Півкласу треба ізолювати", "Знайдеться, вибачте, на клас три свині", "Може, психіатра запросити?", "Це якийсь зоопарк, і вам не в школі треба вчитися, вибачте, а в зоопарку", - казала вчителька.

Відео: Вчителька школи №295 ображає учнів (Youtube/One News Новости)

Проте думки людей розділилися. Багато користувачів засудили таку поведінку вчительки. Дехто ж писав, що в таких фразах немає нічого поганого. Бо коли діти справді зривають уроки, то вчитель має на це якось діяти, і часом саме суворість – це вихід.

В той же час в управлінні освіти Дарницької райдержадміністрації повідомили, що на жінку ніяких скарг вони не отримували.

Це якийсь зоопарк: у Києві вчителька музики різко наїхала на учнів

Фото: Скриншот 

"Ніяких скарг нам не надходило. А з приводу повідомлення в Facebook, так мало що там написано. Ми в цьому розбиратися не будемо!" – заявили у відомстві виданню Obozrevatel. 

А тим часом у самій школі №295 ніхто на телефонні дзвінки не відповідав.

Styler звернувся за коментарем до очільника столичної юстиції Станіслава Куценка, щоб дізнатися його думку про ситуацію та роз'яснити, як варто діяти у подібних випадках.

"Як батько, звісно, я би не потерпів грубого ставлення до дитини. Проте є дві сторони медалі. Прослухавши та проаналізувавши запис, можна дійти до висновку, що вчителькою не було порушено право учнів на честь та гідність, оскільки умисні та прямі образи, які несуть за собою відповідний характер, відсутні", – коментує Станіслав Куценко.

Тим паче, на записі не чутно, що відбувалось до суворої розмови вчителя, каже він.

Це якийсь зоопарк: у Києві вчителька музики різко наїхала на учнівФото: Як захистити права учня у школі  - поради юриста (pixabay.com)

"У даному випадку батьки учнів мають з'ясувати, що саме відбувалось на уроці, що вчитель був змушений провести аналогію між класом та зоопарком. Учнями було недотримано їх прямих зобов’язань, які визначені Законом України "Про освіту", а саме - порушення етичних норм під час освітнього процесу", - пояснює фахівець.

Відповідно до цього, педагогом було проведено виховну бесіду з метою корегування поведінки учнів під час освітнього процесу та формування у них поваги до всіх його учасників.

Станіслав Куценко також дав пораду, як можна захиститися у випадках, коли права учнів були порушені.

"Якщо розглянути ситуацію, коли права учнів все-таки були порушені, то батьки здобувачів освіти мають право на їх захист. Вони можуть звернутися з відповідною скаргою або заявою до керівника або засновника закладу освіти для проведення розслідування. Керівництвом на основі заяви буде проведено службову перевірку щодо виявлення факту неправомірного поводження педагога із учнями та по результатам її закінчення буде винесено відповідне рішення. Проте при відсутності будь-яких дій від керівника закладу освіти необхідно звертатись до органів управління освітою та правоохоронних органів. Звісно, грубі висловлювання – недопустимі", - каже він.

За його словами, добре, що суспільство звертає увагу на такі випадки.

"Це має стати наукою як для вчителя, так і для школярів та їхніх батьків. Порушення законодавства не вбачаю, але про моральні норми варто задуматись. Зробити висновки мають обидві сторони", - додає Станіслав Куценко.

Нагадаємо, Станіслав Куценко дав поради, як можна уникнути поборів у школах.

Крім того, юрист розповів, як в Україні почали боротися з неплатниками аліментів.

Також пояснили, що робити, коли загубився паспорт та як не стати через це жертвою аферистів.

Відео: Як уникнути поборів у школі (video.rbc.ua)

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся