ru ua

В Європі названі країни з найчистішими водоймами для відпочинку

В Європі названі країни з найчистішими водоймами для відпочинку Фото: Озеро (unsplash.com/Chang Qing)

96% води в Європі відповідають мінімальним нормам

Названо країни з найчистішими водоймами для відпочинку в Європі. У країнах ЄС, Албанії та Швейцарії проаналізували понад 21 тисячу місць, щоб визначити де найчистіша вода. Щорічний звіт щодо якості води в Європейських країнах опублікувало Європейське агентство з навколишнього середовища (EEA) і Європейська комісія.

Одним з найбільш важливих чинників при виборі місця відпочинку є якість води. За даними дослідження, яке було проведено наприкінці 2016 року, кращими визнані такі країни: Люксембург, Кіпр, Мальта, Греція та Австрія.

На території цих держав якість води наблизилося до 100% за критеріями комісії.

Більше 85% водних об'єктів перевірених країн відповідають всім критеріям і мають оцінку "відмінно". Виходячи з цього, перевірена вода не має у своєму складі речовин, які є шкідливими людині або навколишньому середовищу.

При цьому наголошується, що 96% води у Європі відповідає нормам необхідного мінімуму.

З моменту першої перевірки водойм минуло 40 років. За цей період якість води значно покращилася. У 70-х роках у водойми зливалося чимало неочищених комунальних і промислових стоків, через що погіршувався стан води. Тепер подібне відбувається в значно меншому ступені.

Також високий рівень якості води мають Хорватія, Італія, Німеччина та Португалія. У них показники не опускаються нижче 85%.

Найнижчий показник виявився в Албанії, - всього 37% придатних для купання водойм.

До речі, названі найкрасивіші місця на планеті, де розмовляють тільки англійською мовою.