ua en ru

Європейська практика: як в Україні каратимуть за підтримку "руского міра"

Європейська практика: як в Україні каратимуть за підтримку "руского міра" Колаж РБК-Україна

У Раді намагаються посилити захист від російської пропаганди і маніпуляції

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який повинен посилити інформаційну безпеку і покарання за популяризацію в ефірах пропагандистської інформації росЗМІ. Таким чином, нардепи сподіваються посилити протидію України фейкам і маніпуляціям. Про суть законопроекту та вплив на українців повідомляє Obozrevatel.

В проекті №9068 депутати пропонують внести зміни до низки статей чинного закону "Про телебачення і радіомовлення". Відповідно до законопроекту, на ТБ заборонять транслювати висловлювання та термінологію, що виправдовують або визнають правомірною окупацію території України, якщо цей ефір розпалює ворожнечу або ненависть.

Європейська практика: як в Україні каратимуть за підтримку "руского міра"

Скріншот сайту (w1.c1.rada.gov.ua)

При цьому, якщо фрази подібного роду прозвучать в прямому ефірі не з вуст журналістів або телеведучих, то телеканал не буде покараний.

Крім того нардепи хочуть посилити відповідальність мовників за трансляцію телепередач, зроблених після 1 серпня 1991 року - штраф до 25% від суми ліцензійного збору та без застосування санкції у вигляді попередження.

Покарання загрожує, якщо мовники популяризують або пропагують державу-агресора і її дії, які виправдовують окупацію території України.

Також хочуть ввести санкції за надання неправдивої інформації в документах на отримання ліцензії, та в структурі власності мовників і провайдерів.

Регулюванням питань про порушення буде займатися Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

На усунення недоліків будуть давати місяць після штрафу, якщо проблему не усунуть - ЗМІ отримає повторне покарання, а Нацрада буде звертатися до суду з позовом про анулювання ліцензії у власника мовлення або провайдера.

"Нинішнього інструментарію для боротьби з російськими діями на українському медійному та інформаційному просторі не вистачає для ефективної боротьби проти роспропаганди. В умовах, коли гібридизація інформаційного простору загрожує суверенітету держави, необхідно приймати рішення для його захисту, спираючись на міжнародні стандарти захисту прав людини", - зазначили автори законопроекту у пояснювальній записці.

У законопроекті пропонують посилити контроль за контентом в українських ЗМІ.

"Ці критерії взяті з практики Європейського суду з прав людини, а саме рішень по справах Perincek v. Switzerland, Dmitriyevskiy v. Russia, Savva Terentyev v. Russia і тому подібних", - додали депутати.

Нагадаємо, у Раді підготували перші законопроекти щодо протидії інформаційним загрозам.

До речі, у Раді Європи закликають створити в Україні офіс інформаційного комісара.

Раніше экс-чиновники Мінфіну США запропонували нові санкції проти Росії.

Чим займаються слуги народу в робочий час (відео: STYLER.rbc.ua)