До Європи ще далеко: українці висловилися про вітчизняну медицину

STYLERLIFE        10.11.2016 - 13:33
Фото: Соціологи дізналися думку українців про вітчизняну медицину (auto-daily.livejournal.com)
Фото: Соціологи дізналися думку українців про вітчизняну медицину (auto-daily.livejournal.com)

Стан медичної сфери в Україні залишає бажати кращого

Майже 70% українців не задоволені державними медичними послугами, які вони отримували за останні п'ять років. Задоволених так чи інакше рівнем послуг у державних медичних установах - 24%. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

Найбільше тих, хто висловив своє невдоволення в медичній сфері, проживають на півдні країни (85%). У віковому та майновий розрізах негативно оцінили ці послуги літні люди і ті, хто має низькі доходи.

55% респондентів заявили, що за останні два роки загальна якість державних медичних послуг в країні погіршилася. Лише 12% респондентів побачили покращення в цій сфері, а 27% вважають, що нічого в рівні якості державних медичних послуг не змінилося.

У той же час респонденти досить позитивно відзначили зміни, які відбулися у сфері приватної медицини. 25% опитаних вважають, що за два роки якість послуг в приватних медичних установах покращилася, і тільки 15% заявили, що вона погіршилася. 17% вважають, що зміни в цій сфері за останні два роки не відбулося. Третина респондентів взагалі не користувалася послугами у цьому секторі медицини.

Крім того, лише 8% зазначили, що українська медична галузь близька до європейських стандартів, 85% вважають, що якість медичного обслуговування в Україні далека від європейських стандартів.

Серед країн, які українці обрали б для лікування, лідирують Ізраїль (39%), Німеччина (38%) і Швейцарія (21%). А також США (10%) і Білорусь (8%). Тільки 3% обрали б Росії.

До речі, кияни обурені станом одній із дитячих лікарень міста.

On Top