ru ua

Євробачення 2017: у Мінкульті пояснили, чому обрали Київ

Євробачення 2017: у Мінкульті пояснили, чому обрали Київ Фото: Євробачення 2017 пройде в Києві (hochu.ua)

На думку міністра культури, столиця підходить найбільше, як з точки зору інфраструктури, так і з точки зору безпеки.

У Міністерстві культури пояснили, чому для проведення Євробачення 2017 вибрали саме Київ.

Міністр культури Євген Нищук, виступаючи на брифінгу в Кабміні 9 вересня, аргументував, чому містом-господарем стане Київ. Про це повідомляє "Обозреватель".

Музичний конкурс проведуть у столиці, тому що у столиці вигідне:

  1. Розташування

Київ знаходиться в центрі України і сюди буде зручно дістатися.

"Всі говорили спочатку, що Львів повинен приймати. Це дійсно європейське містечко, але місце локації є проблемним. Але це дає можливість зараз знайти інвесторів і у Львові, і побудувати цікаву концертну арену, яка вміщала б так багато людей", - сказав Євген Нищук.

2. Житло і транспорт

У столиці можна знайти багато різноманітного житла на будь-який смак. Тут зручна транспортна розв'язка.

"В Києві найкраще подготовлена інфрастуктура, є аеропорт, є достатньо готелів, є багато того, на що інші витрачали час. В Одесі проблемним є аеропорт, це смуга. Це насторожувало оргкомітет", - підкреслив міністр.

3. Концертний зал

Міністр культури, вважає, що Міжнародний Виставковий центр у Києві може вмістити від 12 до 14 тисяч глядачів, а в інших містах потрібно спеціально будувати концертну площадку.

"В Дніпрі є момент з ареною, яка ще місяць тому вимагала роботи, будівництва, реконструкції спортивної арени "Метеор". Той проект є цікавий, до тих гарантій Дніпра були застереження технічних груп, але я думаю, що Дніпро встиг би все зробити. Проблемою були готелі", - зазначив міністр.

4. Безпека

Спільною проблемою Дніпра та Одеси є ситуація з безпекою: близько з Одесою знаходиться невизнана "Придністровська Молдавська Республіка", а Дніпро знаходиться недалеко від зони АТО на Донбасі.

5. Фінанси

Повідомляється, що Київ і Одеса готові були виділити однакові суми з бюджету.

"Одеса готова була інвестувати 150 млн грн на безпосереднє проведення шоу, на покриття арени – 300 млн грн, на інфраструктуру – 1 млрд грн. Київ готовий і надав гарантії, що на саме шоу він готовий витратити не менше 200 млн грн, на підготовку арени, ландшафтів, всіх локацій, всієї інфраструктури - 1 млрд грн. У Києві розглядається нова площадка для Євроклубу - це місце на березі Дніпра, яке ми знаємо як вертолітний майданчик біля паркової алеї", - розповів Нищук.

Як раніше повідомляв Styler, Київ планує виділити на проведення Євробачення 1,2 млрд гривень.