"Гей, військовий недороблений": в російській армії гнобили зрадників України

"Гей, військовий недороблений": в російській армії гнобили зрадників України
Фото: Військові (mil.gov.ua)

Солдатів, які вступили в ряди ворога, звідти виживали

Військових, які зрадили Україну і перекинулись до російської армії після анексії Криму, гнобили і виживали. Про це "Крим. Реалії" розповів колишній заступник командира Керченського батальйону морської піхоти Олексій Нікіфоров.

"Не можу сказати, що відбувається зараз, а ось у 2014 році – так. Тоді "сарафанне радіо" доносило до нас, що російські кадрові офіцери не сприймали наших. Так було, принаймні, в колишньої нашої військової частини. Звідти військовослужбовців перевели з Криму, залишилося лише кілька прапорщиків. Розповідали, що було таке ставлення: "Гей, йди сюди, військовий недороблений, ми з тебе зараз російського робити будемо!" – розповів він.

Нікіфоров додав, що військових з України прибирали, аргументуючи це тим, що вони не відповідають рівню.

"Колишніх українських військових прибирали з Криму під виглядом курсів, заявивши, що їх підготовка нібито не відповідає рівню російських військовослужбовців. Але основних командирів, які заслужили медальки за «повернення» Криму, тримають і просувають по службі. Це стосується і мого колишнього командира та командира 36-ї бригади, яких тягнуть, щоб показати, які вони "заслужені". А що стосується тих, хто нижче званням, їх не питають", - зазначив він.

Раніше журналіст розповів, що відрізняє українську армію від російської.

"Я не можу сказати точно, оскільки в українській армії був три роки тому. Зараз це зовсім інша армія, безумовно. Українська армія, звичайно, зробила гігантський крок до розвитку", — сказав він.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся