Facebook вважає Крим українським, а VK показує "дві правди"
Соціальні мережі по-різному відображають інформацію про українських територіях для користувачів з різних країн
Facebook вважає, що Крим і Донбас українськими територіями - так відображається інформація про міста в цих регіонах, незалежно від того, з якої країни заходить користувач. А сервіс ВКонтакте виявився лукавим: українські користувачі ВКонтакте бачать кримські міста у списку українських, а для російських юзерів - це Росія.
Соціальні мережі "Однокласники" та "Мій світ" зарахували Крим і Донбас до Російської Федерації ще в 2014 році. Тоді ж російський депутат Держдуми Євген Федоров пред'являв вимоги включити Крим і Севастополь до складу Росії керівництву соціальних мереж Facebook і ВКонтакте.
просто щоб ви знали. друзі .ru, а зробіть, будь ласка, те ж саме і киньте прінтскрін #vkontakte
Опубліковано Roma Gani 25 лютого 2016 р.
Керівники соціальних мереж вимоги російського уряду сприйняли по-різному. Кремлівський апарат знайшов важелі впливу на Вконтакте і відображення інформації для користувачів різних країн змінилося.
Фото: Російським користувачам ВКонтакте каже, що Алушта - російський місто (скрін)
Фото: Користувачі ВКонтакте з України бачать Севастополь, Донецьк та Луганськ українські міста (скрін)
Facebook ж зберіг територіальну цілісність України. При вході користувачів з України, Росії, Туреччини чи США, окуповані українські міста відображаються саме як українські.
Фото: Facebook показує, що Алушта - це українське місто, при вході користувачів з будь-якої країни (скрін)
Фото: Користувач з Донецька поділився скріном свого Twitter (скрін)
Фото: Facebook зберіг територіальну цілісність України (msi-fairs.com)
Після того, як "Однокласники" та "Мій світ" зарахували захоплені території до Росії, аудитория українських користувачів Facebook за лічені місяці збільшилася на 25% - люди почали активно переходити з проросійських соціальних мереж.
В картографічному сервісі російської компанії «Яндекс» державна приналежність Криму і Севастополя, як і ВКонтакте, залежить від того, з якої країни користувач звертається до сайту.
Фото: Yandex Карти при вході через українського провайдера (скрін)
До речі, Facebook випустив альтернативні "лайки".