ru ua

У Франції відкрили скульптуру Анни Київської

У Франції відкрили скульптуру Анни Київської Фото: Колаж РБК-Україна

Монумент розташований на площі Сен-П'єр в Тулузі

У місті Тулуза (Франція) відкрили пам'ятник дочки київського князя Ярослава Мудрого-Анні Ярославні - дружині французького короля Генріха I, представника династії Капетингів. Про це повідомляє КМДА.

У відкритті взяв участь перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

"Скажу без перебільшення, Франція не просто самобутня, але й унікальна країна. Ми знаємо цю країну як одну з найбільших європейських держав, країну з потужною економікою, багатою культурою і давньою історією", - прокоментував подію Поворозник.

За його словами, Київ і Тулузу поєднують давні партнерські відносини, історія яких налічує чимало спільного. Небагато міст можуть похвалитися тим, що мають таку багатовікову історію.

"Дружні відносини Києва і Тулузи мають багаторічний і стійкий характер. Історія минулих років показує нам чудові приклади співпраці у галузі культури, освіти і мистецтва", - сказав Микола Поворозник.

Також голова зазначив, що перші ділові і культурні контакти між Києвом і Тулузою були розпочаті ще в 50-х роках минулого століття, а 9 червня 1975 року в Києві було підписано Угоду про дружні зв'язки між містами.

Бронзову скульптуру княжни Київ подарував Тулузі на знак дружніх зв'язків, об'єднуючих міста з 1970 року.

Нагадаємо, що раніше в Одесі урочисто відкрили Грецький парк.

Ми писали, що у Києві на Трухановому острові відкрили скульптуру на честь футбольних вболівальників Швеції.

Відео: Депутати сплять