ru ua

"Французька весна": київський фестиваль розпочався з перфомансу та трагедії

"Французька весна": київський фестиваль розпочався з перфомансу та трагедії Фото: Швидка допомога (РБК-Україна)

Одна з учасниць впала з даху

У суботу, 31 березня, в Києві стартувала "Французька весна", щорічний весняний фестиваль. Подробиці відкриття фестивалю розповідає "Інформатор".

Фестиваль "Французька весна" розпочався з панк-опери на Софійській площі. Подивитися і послухати музичний перфоманс зібралися близько тисячі киян і гостей столиці.

Відео: Панк-опера "Повітря" (YouTube/Інформатор)

Панк-оперу "Повітря" написав французький композитор П'єр Тійу в 2018 році.

Режисером музичного перфомансу став Влад Троїцький.

Разом з П'єром Тійу в Україну прибув диригент з Люксембургу, номінант премії Grammy Гаст Вальтцинг.

У заході брав участь Національний президентський оркестр та українські групи Dakh Daughters і Nova Opera.

Крім музики, глядачі могли насолодитися і візуальною частиною перфоманаса. На дзвіницю Софійського собору проектували відео-арт. Проекції об'єднали в собі абстрактні композиції та відео, де грають музиканти.

"Французька весна": київський фестиваль розпочався з перфомансу та трагедії"Французька весна": київський фестиваль розпочався з перфомансу та трагедії

Фото: Відкриття фестивалю у Києві ("Інформатор")

Головна теми опери – пошук відповіді на питання, що таке свобода, рівність і братерство.

Не обійшлося відкриття фестивалю і без трагедії. Команда руферів залізла на дах будинку біля Софійської площі, щоб насолоджуватися музикою та відео-артом. За словами очевидців, руферів було близько 60 осіб.

Як розповіли учасники, спочатку вони залізли на сусідній будинок, але мешканцям це не сподобалося, і вони викликали поліцію. Тоді хлопці перемістилися на інший дах на вулиці Володимирській.

Одна з дівчат наступила на скляну ділянку даху і провалилася. Вона пролетіла кілька поверхів і впала на сходи. Дівчину забрала швидка медична допомога. Про її стан поки не відомо.

"Французька весна": київський фестиваль розпочався з перфомансу та трагедії"Французька весна": київський фестиваль розпочався з перфомансу та трагедії

Фото: Трагедія на відкритті фестивалю ("Інформатор")

"Французька весна" - це щорічний фестиваль французької культури, який проходить з 2004 року в містах України. Кожен квітень фестиваль пропонує різноманітну програму в галузі образотворчого мистецтва, кіно, літератури і музики.

До речі, стали відомі номінанти на український "Оскар".