ua en ru

У Freedom House припустили створення карти України без Донбасу

У Freedom House припустили створення карти України без Донбасу Фото: Україна на карті Freedom House

Територія Донбасу є такою, що може раптово змінитися

В організації Freedom House пояснили, що частину Донбасу відображають у рамках звіту про Україну через можливість раптової зміни ситуації.

"Наше рішення поки що продовжити відображати Донбас у рамках звіту про Україну переважно пояснюється тим, що, на відміну від інших спірних територій, таких як: Абхазія, Південна Осетія, Нагорний Карабах чи Придністров'я, – доля цієї території досі здається такою, що може раптово змінитися", – розповів головний експерт з досліджень стану демократії Арч Паддінгтон, якого цитує прес-служба організації.

Він відзначив, якщо ситуація переросте у заморожений конфлікт, організація змінить підхід відповідно обставин.

"Попри формальне припинення вогню, бойові дії досі тривають, і лінія фронту періодично зміщується то в один, то в інший бік. Ситуація на Донбасі може перерости у реальний заморожений конфлікт, і тоді ми змінимо наш підхід відповідним чином", – зауважив він.

Минулого тижня Freedom House оприлюднила щорічний звіт "Свобода у світі", який викликав дискусію через представлення території анексованого Росією Криму та частин Донецької і Луганської областей. Зокрема, Крим представлений окремо. Організація відобразила Україну "частково вільною", а Крим - "невільним".

До речі, Freedom House пояснила карту з Україною без Криму.