ru ua

Глина, солома і трава на даху: львівський айтішник будує унікальний "будиночок Хоббіта"

Унікальна споруда, дизайн якого змушує згадати романи Толкієна, має простояти як мінімум 150 років

Один із працівник ІТ-сфери Львова замовив архітектору Андрію Бобровицькому будинок своєї мрії: з травою на даху, солом'яними стінами і глиною замість штукатурки, розповідає "24 канал".

Крім дизайну, запозиченого з улюблених замовником творів Толкієна, будинок відрізняться сверхсовременностью, 100-відсоткової екологічністю, економічністю і довговічністю.

Наприклад, трава на даху не тільки прикрашає споруду, але і утеплює його. Для регіонів, де часто йде дощ, таке рішення можна назвати ідеальним.Утеплювач для стін будівлі служить 50-сантиметровий шар житньої соломи. Цей екологічний матеріал прокладений між 5-сантимеровыми шарами зовнішньої і внутрішньої штукатурки. Завдяки глині будівля буде "дышущим", з природним контролем рівня вологості.

За словами Бобровицького, казковий будиночок простоїть не менше 150 років. До того ж, всередині він буде "розумним", з унікальною та економічною системою опалення за допомогою дров'яної печі.

Глина, солома і трава на даху: львівський айтішник будує унікальний "будиночок Хоббіта"

Фото: zaxid.net

"Буде використовуватися сучасна система опалення. Її особливість у тому, що не буде підігріву повітря, а буде підігрів стіни... Ми використовували утеплювач, який виготовляють з вапна, спеціальних добавок і відходів лляного виробництва", - зазначає будівельник.

Варто відзначити низьку вартість цих відходів: всього 40 копійок за кілограм. Тобто на утеплення одного квадратного метра було витрачено приблизно 120 гривень.

В цілому, всі використані в будинку методики та інновації здешевлять стоимостькоммунальных послуг для господарів у чотири рази порівняно з традиційними будинками.

Собівартість "хатинки" - 40 тисяч доларів, причому найдорожча її частина - зелена дах за $10 тис.

До речі, в китайській провінції Ляонін, будують туристичний комплекс, який стане копією італійського міста Венеція.