ua en ru

До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)

До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео) Колаж РБК-Україна

Активісти зі смолоскипами вигукували, що Львів – "не для польських панів"

У Львові активісти праворадикальних організацій провели смолоскипний марш, приурочений до дня загибелі головнокомандувача УПА Романа Шухевича у бою з каральним загоном радянських спецслужб, який стався 5 березня 1950 року. Про це повідомляє Zaxid.net.

Марш відбувся увечері в неділю, 4 березня. Активісти пройшли центральними вулицями міста з провокаційними антипольськими плакатами і гаслами. За даними організаторів, участь у ході взяли близько тисячі осіб.

Учасники ходи вигукували: "Місто Львів не для польських панів", "Пам'ятай, чужинець, тут господар українець", "Хто ми? Українці! Чого ми хочемо? Влади!", "Наша земля – наші герої", "Ідея нації – проти деградації" та інші гасла.

До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)

Фото: Марш у Львові (Павло Паламарчук/zaxid.net)

Кілька активістів тримали банер зі словами: "Місто Львів не для польських панів".

Марш "Пам'пам'ятай героїв" у Львові

Марш "Пам'пам'ятай героїв" у Львові

Опубліковано Варіанти 4 березень 2018 р.

Відео: Хода зі смолоскипами (facebook.com/Varianty.lviv.ua)

Керівник Національного корпусу Львівської області Святослав Сірий зазначив, що таке гасло обрали свідомо, для демонстрації того, що "Львів - бандерівське місто".

До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)До річниці загибелі Шухевича: у Львові провели ходу під антипольськими гаслами (відео)

Фото: Марш у Львові (Павло Паламарчук/zaxid.net)

"Це гасло пов'язане з останнім скандальним законом, прийнятим у Польщі, і поведінкою міської влади на сесії міськради, коли відбувалося голосування за червоно-чорні прапори. Тут два в одному. Прийнятий у Польщі закон для нас є неприпустимим", –заявив Сірий.

"Ми ні в якому разі не виступаємо проти польського народу, але ми проти популістської влади Польщі, яка прийняла цей скандальний закон. Тому ми сьогодні вийшли показати, що Львів – це бандерівське місто і ніхто не буде вказувати нам, кого шанувати", – відзначив він.

Більшість учасників факельного маршу, за словами Сірого, - активісти "Національного корпусу" та "Національних дружин". Окрім них в ході взяли участь члени ВО "Свобода" і "Правого сектора".

До речі, експерт прокоментував "антибандерівський закон".