ru ua

"Голодні ігри" допомогли 12-річній дівчинці врятувати подругу

"Голодні ігри" допомогли 12-річній дівчинці врятувати подругу Фото: Дженніфер Лоуренс у ролі Кітнісс (Murray Close © imdb.com)

Відома американська книга навчила дитину надавати першу медичну допомогу

12-річна Меган Гетінг надала своїй подрузі першу медичну допомогу, дізнавшись про спосіб зупинити кров в одній з книг популярної трилогії "Голодні ігри" американської письменниці Сьюзен Коллінз. Про це повідомляє Gloucester Times.

На початку червня Меган з подругами гралася на болотистій місцевості. Під час ігор одна з дівчаток на ім`я Макензі посковзнулася, впала і розсікла ногу. Рана, з якої текла кров, виявилася майже 25 сантиметрів в довжину і близько семи сантиметрів у ширину.

Меган згадала епізод з прочитаної книги та зрозуміла, що подрузі потрібно накласти джгут. Для виготовлення джгута 12-річна дівчинка використовувала шорти.

"Я вирішила, що це поширений метод зупинки кровотечі", - розповіла Меган.

Через кілька хвилин на допомогу прийшли дорослі, після чого поранену Макензі відвезли лікарі швидкої допомоги. Через 12 годин після інциденту дитині зробили операцію. За даними видання, якби Меган не допомогла подрузі, це могло б спричинити велику втрату крові та загрожувати життю дівчинки.

Сцена з книги, яку вчасно згадала 12-річна Меган, відбувається в кінці першої частини трилогії ("Голодні ігри", 2008 року). Головна героїня твору Кітнісс Евердін знаходить свого друга Піта в лісі з серйозною раною на нозі. Вона накладає йому джгут з допомогою стріли та частини своєї сорочки.

До речі, школярки врятували від самогубства однокласника.