ua en ru

Google по-особливому привітав з Міжнародним днем матері

Google по-особливому привітав з Міжнародним днем матері Фото: (facebook.com valenciawalks)

Компанія Google до Дня матері опублікувала новий дудл

В 2018 році практично вся планета відзначає День матері. За традицією до міжнародних свят компанія Google опублікувала своє особливе привітання. Переглянути дудл можна на головній сторінці пошукової системи.

Вітальна листівка до Дня матері була опублікована в ніч на 13 травня. На ній зображений дитячий малюнок двох динозавриків. Слово Google, як і в будь-якому іншому дудлі, зашифровано. На цей раз у відбитках дитячих долонь. Відповідний дудл впродовж 24 годин буде відображатися в Україні, США, Канаді, Бразилії, Венесуелі, Перу, Чилі, Латвії, Німеччині, Італії, Туреччині, Греції, Індії, Японії, Тайвані, Філіппінах та Австралії.

Google по-особливому привітав з Міжнародним днем матері

Скріншот дадлі google.ru

Починаючи з 2000 року українське законодавство включило День матері в список щорічних свят. День матері відзначається у другу неділю травня. Травень вважається місяцем Пречистої Діви Марії. День матері і раніше відзначався в Україні. Так, у 1928 році серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади. Через рік до них приєдналися жителі Львова і Тернополя. Радянська влада, яка влаштувалися в країні, заборонила світле свято в 1939 році, але завдяки зусиллям громадських організацій, Свято матері повернувся в Україну.

Саме свято було засноване в Америці в 1872 році. Ідею святкувати день тих, хто подарував життя озвучила американська пацифістка Джулія Уорд Хоув. Тільки після виступів і численних листів в держустанови Анни Джервіс з Філадельфії, законодавчі органи присвятили день поваги матерів. Після Першої світової війни свято поширилося в Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині та Чехословаччині.

До речі, в народі 13 травня відзначається Яків Теплий. З цього дня було заборонено свататися, бо це вважалося поганою прикметою: "у травні женитися – все життя маятися".

Відео: video.rbc.ua